PARIS, IGNY

Saint Nicolas

Program dili: Fransızca | Konum: Paris-Igny, Fransa | Yaş: 13-17 yaş

Beş hektarlık büyük bir park içinde yer alan Alpadia Saint Nicolas kampüsü şehir merkezine 40 dakika mesafede bulunan, bahçeleri ile ünlü Igny bölgesinde yer almaktadır.

 

Modern donanımlı sınıflar, futbol, hentbol ve basketbol sahaları, spor salonu, bilgisayar odası okulun sunduğu imkanlardandır.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Fransa vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Okulun ilk günü yapılan seviye belirleme sınavının ardından öğrenciler seviyelerine uygun sınıflarda eğitime başlar. Haftada 20 veya 25 ders Fransızca eğitim vardır. Haftada 20 ders olan program 08.45-11.45 saatleri arasında, haftada 25 derslik program ise 08.45-12.30 saatleri arasında yapılır.

 

Dersler konuşma odaklı olup müfredatta film, eğitim içerikli oyunlar, şarkılar ve dergilerin kullanımıyla ile ilgili etkinlikler mevcuttur.

 

Konaklama

Yurt, okul binası ile aynı binadadır. Öğrenciler 1-3 kişilik paylaşımlı odalarda tam pansiyon konaklamaktadır.

 

Her katta ortak banyo, WC bulunmaktadır. Nevresimler her haftalık olarak değiştirilir. Öğrenciler havlularını kendileri temin ederler.

 

Aktivite ve Geziler

Eiffel Kulesi, Sacre-Coeur, Notre-Dame Katedrali, Latin Mahallesi,Orsay Müzesi, Mouche Nehri’nde tekne turu, Hava&Uzay Müzesi, Disneyland, Bilim Müzesi, Montparnasse Kulesi, Parc des Princes, Montmartre…

 

Basketbol, yüzme, petanque, badminton, futbol, voleybol, hentbol, masa tenisi, unihockey, hoşgeldin partisi, spor turnuvaları, film gecesi, disko, barbekü…

Video

Okul