ROYAN

CAREL

Program dili: Fransızca | Konum: Royan, Fransa | Yaş: 12-17 yaş

Fransa’nın güneybatısında, Atlantik kıyısındaki Royan kasabasında bulunan CAREL, yazın hem iyi bir eğitim alıp hem keyifli bir Fransa deneyimi yaşamak isteyen öğrenciler için idealdir. Konumu itibariyle Türkiye’den direkt uçuşların bulunduğu Bordeaux’dan kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

 

Okulun verdiği eğitimin temel amaçları, öğrencilerin genel Fransızcasını geliştirmesine katkıda bulunurken konuşma becerilerini de ilerletmek, spor aktiviteleri ve yaratıcı diğer aktiviteler sırasında Fransızca konuşmalarını sağlamak ve öğrencilerin farklı uluslardan birçok arkadaş edinmelerini sağlamaktır.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri

– Fransa vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Fransızca eğitimi için haftada 25 saatlik yoğun bir eğitim sunmaktadır.

 

Program, A2 seviyesinden itibaren tüm diğer seviyelerdeki öğrencileri kabul etmektedir. Okulun ilk günü yapılan seviye belirleme sınavının ardından öğrenciler seviyelerine uygun sınıflarda eğitime başlar.

 

Öğrenciler sabahki derslerinde genel Fransızca eğitimi alırken, öğleden sonraki derslerinde yaratıcı yazma, şarkılar, skeç yazma, bulmaca çözme gibi aktivitelerle Fransızcalarını farklı yönlerde geliştirebilirler.

 

Konaklama

Öğrenciler aile yanında hafta içi yarım pansiyon, hafta sonu tam pansiyon şeklinde konaklarlar. Hafta içi öğle yemekleri kampüste yenmektedir.

 

Aktivite ve Geziler

Derslerden sonra öğrenciler öğretmenler gözetiminde ve yaşıtları Fransız öğrencilerle beraber çeşitli aktivite ve geziler gerçekleştirirler. Her gün farklı bir aktivite gerçekleşmektedir. Bu aktiviteler, plaj voleybolu, kano, tırmanma, binicilik ve benzeridir.

Video

Okul