MONTE CARLO, MONACO

CMEF

Program dili: Fransızca | Konum: Monaco, Fransa | Yaş: 13-17 yaş

Centre Méditerranéen d’Etudes Français, Nice ve Monaco’ya 10 dk mesafede yer alan Cap d’Ail kasabasında bulunmaktadır. Okul kampüsü, deniz seviyesinden 100 mt. yükseklikte 5 hektarlık bir bahçe içinde yer alır.

 

Yalnızca dil okulu olmamakla birlikte tam bir eğitim merkezi olan CMEF’de; büyük bir park, 40’ı deniz manzaralı 51 odalı bir yurt, 8 sınıf, bir amfi-tiyatro, açık hava derslikleri, kafeterya, yemekhane ve eğlence alanları vardır.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri

– Fransa vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Okulun ilk günü yapılan seviye belirleme sınavıyla öğrenciler seviyelerine uygun sınıflarda eğitime başlar. Haftada 15 saat Fransızca eğitim vardır. Ekstra ücret karşılığında haftada 21 saat yoğun program seçen öğrenciler öğleden sonraki bazı aktivitelere katılamamaktadır.

 

Konaklama

Öğrenciler 3-5 kişilik paylaşımlı odalarda tam pansiyon konaklamaktadır.Kız ve erkek öğrenciler farklı katlarda konaklamaktadır. Günde 3 öğün yemeği açık büfe şeklinde yerler. Gezilerin olduğu günler öğle yemeklerini sandviç olarak yerler.

 

Aktivite ve Geziler

Katamaran, şnorkelle yüzme, kano, tenis, voleybol, basketbol, futbol, yüzme, sportif turnuvalar, yemek pişirme, plastik sanat etkinlikleri, amfi tiyatroda showlar ve dahası…

Monaco, Nice, Menton, Villefranche, Eze, Roquebrune, St Tropez, Grasse, Cannes gezileri yer almaktadır.

Video