NORMANDIE

Ecole des Roches

Program dili: Fransızca | Konum: Paris, Fransa | Yaş: 11-18 yaş

Okulun Verneuil-sur-Avre şehrine 3 km uzaklıktaki 60 hektarlık büyük kampüsü Paris’e sadece 1 saat uzaklıktadır. Okulun kendine ait yüzme havuzu, tiyatro salonu, 9 adet yurt binası, spor sahaları, yemekhane bulunmaktadır.

 

Ecole des Roches, özellikle aileden ilk kez uzak kalacak ve eğitim amacıyla yurt dışına çıkacak çocuklar ve gençler için son derece yararlı bir seçenektir.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri

– Fransa vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Okulun ilk günü yapılan seviye belirleme sınavının ardından öğrenciler seviyelerine uygun sınıflarda eğitime başlar. Haftada 20 saat Fransızca eğitim vardır.

 

Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri tam gün ders yapılırken Cumartesi sabahtan öğlene kadar olmak üzere yarım gün ders yapılır. Dersler 45 dakikadır.

 

Konaklama

Kız ve erkek öğrenciler farklı yurt binalarında 2-8 kişilik odalarda tam pansiyon konaklamaktadır. Odaların düzenlenmesi okul tarafından yapılır.

 

Aktivite ve Geziler

Paris, Versaille Sarayı, Chambord, Rouens, St Michel Dağı , Deauville ve eğlence parkı gezileri yer alır.

 

Voleybol, badminton, masa tenisi, basketbol, Brains and Brawn oyunu, tenis, yüzme, maske yapımı, dans, karaoke, Bay ve Bayan Roches yarışması, disko gecesi, Fransız yemekleri yapımı etkinlikler arasında bulunmaktadır.

Video