MONTPELLIER

Ecole Sainte Famille St Charles

Program dili: Fransızca | Konum: Montpellier, Fransa | Yaş: 11-16 yaş

LSF yaz kampı, ünlü Comedie Meydanı’na 10 dakika mesafede bulunan the Collège Sainte Famille St Charles okulunda düzenlenmektedir.

 

Okul, LSF dil okulunun merkez binasına yürüme mesafesinde bulunur. Öğrencilerin öğle yemeklerini yedikleri kafeterya, donanımlı sınıflar, avlu ve dahası okulun imkanlarındandır.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Fransa vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Okulun ilk günü yapılan seviye belirleme sınavının ardından öğrenciler seviyelerine uygun sınıflarda eğitime başlar. Haftada 20 ders Fransızca eğitim vardır.

 

Müfredatta özellikle konuşma ve dinleme becerileri rol yapma çalışmaları, tartışma grupları, video gösterimleri, şarkılar ve faaliyetler yer almaktadır.

 

Konaklama

14-16 yaş için yurt ve 11-16 yaş için aile yanı konaklama seçenekleri mevcuttur. Yurt okula 10 dakika yürüme mesafesinde, aileler ise toplu taşıma ile 30-40 dakika mesafededir.

 

Öğrenciler aile yanında 2 kişilik, yurtta ise 1-2 kişilik odalarda tam pansiyon şeklinde kalır.

 

Aktivite ve Geziler

Séte, Şeytan Köprüsü, Avignon, Camargue, St Guilhem, Bakireler Mağarası, Montpellier, Nimes, Avignon, the Pont du Gard, the Camargue, St. Guilhem-le-Désert, …

 

Basketbol, voleybol, futbol, film geceleri, fotoğraf çekme yarışması, karaoke ve disko geceleri, yüzme, bowling, lasertag, barbekü, hazine avcılığı, parti, atölye çalışmaları, ve dahası…

Video