Biarritz

France Langue Yaz Okulu

14-17 yaşaralığındaki uluslararası öğrenciler için dil becerilerini geliştirme amaçlı eğitim ve mini yaz tatili imkanını bir arada sunan eğitici ve eğlenceli programlarıyla, Fransa’nın en kaliteli zincir okullarından biri olan France Langue yaz dil okulunun Nice ve Biarritz olmak üzere 2 adet yaz okulu bulunmaktadır.

France Langue yaz okullarının her ikisi de deniz şehrinde bulunmaktadır. Cote d’azur’un başkenti kabul edilen Nice, ve Avrupa’nın dalga sörf başkenti olan Biarritz’deki gezi programları, eğlenceli ve sportif aktivite seçenekleri oldukça fazla ve öğrencinin programdaki her anından keyif almasını sağlayacak kalitededir. Öğrencinin ihtiyacı olabilecek her şeye sahip kampüslerde, donanımlı sınıflar,restaurantlar, kafeteryalar, açık hava sporları ve kapalı alan aktiviteleri için uygun alanlar mevcuttur. Her iki kampüste denize oldukça yakın bir mesafede bulunması sebebi ile aktivitelerin ve sporların büyük bir kısmı plajda yapılmaktadır.

Okul, öğrencinin ihtiyacına yönelik bilgileri içeren müfredata sahip, daha çok pratik odaklı öğretim yöntemini benimseyen öğretmenler eşliğinde, kaliteyi ve eğlenceyi göz önünde bulundurarak Fransızca dilini geliştirmek isteyen öğrencileri ortak paydada buluşturan ideal dil tatili destinasyonlarıdır.

Haftada 20 ders Fransızca programlarıyla kaliteden ödün vermeden, hem yoğun bir eğitim alarak hem de sosyal aktivitelere dahil olarak her anınızda Fransızca ile iç içe olacaksınız. Unutulmaz anılara sahip olacağınız bu programlarda Fransızca dil becerilerinizi ne ölçüde geliştirdiğinizi kurs bitiminde siz de farkedeceksiniz.

France Langue yaz okulu öğrencilere aile yanı ve yurt konaklama hizmeti sunmaktadır. Özenle seçilen aileler, okula oldukça yakın mesafede bulunur. Öğrenciler yurtlarda ve aile yanında paylaşımlı odalarda tam pansiyon şeklinde konaklamaktadır.(2 kişi) Kız ve erkek öğrenciler farklı ailelerde ve farklı yurtlarda konaklamaktadır. 3 öğün yemek açık büfe şeklindedir. Gezilerin olduğu günlerde öğrencilere öğle yemeklerini sandviç şeklinde verilir. Öğrencilerden sorumlu gözetmen öğretmenler ve personel 24 saat öğrencilerle birliktedirler.

Nice

14-17 yaş arasındaki gençler için, modern ve yenilikçi öğretim yöntemleri, çağdaş Fransızca eğitimi, aydınlık sınıfları ve merkezi konumu,her türlü ihtiyacınıza cevap verecek ekibi, Fransızca eğitiminizi sportif aktiviteler ve çeşitli kültürel gezilerle eğlenceli hale getireceğiniz farklı programları ile Nice kampüsünde hizmet vermektedir.

Plaj konseptindeki okul ‘Fransızca ve sörf’ veya ‘Fransızca ve çeşitli aktiviteler’ olmak üzere iki farklı program seçeneği ile sizlere hizmet vermektedir.

Cote d’Azur bölgesinin başkenti olan Nice şehrinde hem moderniteyi hem de doğal tarihi mirasları bir arada görebilirsiniz.

France Langue, Nice

France Langue, Nice


France Langue, Nice

Neler Dahil?

 • Kurs: Haftada 15 saat Fransızca kursu 10 saat spor
 • Konaklama: Club Mont Leuze villalarında paylaşımlı odalarda tam pansiyon konaklama
 • Aktivite: Plaj voleybolu yarışmaları, futbol, fotoğraf yarışmaları, hazine avcılığı, karaoke, tenis, deniz bisikleti, kano, yelken, yön bulma yarışmaları
 • Gezi: Nice, Cannes, Monaco kültürel gezileri
 • Transfer: Nice Havaalanı’ndan veya tren garından gidiş-dönüş transferi
 • Diğer: Yerleştirme sınavı, kurs bitimi sertifikası, 24 saat güvenlik, tüm aktivite ekipmanları

Eğitim

Tenis Max 8 kişi

Aktivite Max 12 kişi

13.07 – 14.08

 • Hafta içi her sabah olmak üzere, haftalık 20 ders kurs ve 5 ders spor yapılmaktadır.
 • Dersler 45 dakikadır.
 • Kurslara başlangıç düzeyinden itibaren her düzeydeki öğrenci katılabilir. Pazartesi sabahı yapılacak olan seviye tespit sınavının ardından öğrenciler ilgili sınıflara yerleştirilmektedir.

-Dersler 14:00-17:00 arası yapılmaktadır.

-Tenis veya aktiviteler 10:00-12:00 arası yapılmaktadır.

Konaklama

Club Mont Leuze villalarına giriş Pazar günü öğleden sonra; çıkış Cumartesi günü sabahtan olur.

Öğrenciler, 13 hektarlık alan üzerine kurulu, dağ ve deniz arasında kalan, Nice’e 5dk Monaco’ya ise 10 dk mesafede, 2şer kişilik 4 odası bulunan villalarda tam pansiyon konaklamaktadır.

Aktivite ve geziler

Haftada bir tam gün olmak üzere okul tarafından rehber eşliğinde geziler düzenlenmektedir.

Düzenlenen geziler arasında Nice, Monaco, Cannes kültürel gezileri yer alır.

Sosyal ve sportif aktiviteler arasında ise futbol turnuvaları, plaj voleybolu yarışmaları, yüzme, rüzgar sörfü, kürekle kano binme, deniz bisikleti, yön bulma yarışmaları, hazine avcılığı, fotoğraf yarışmaları, her akşam açık hava sineması, sahilde piknik gibi aktiviteler bulunmaktadır.

Biarritz

Fransa’nın güney batısında konumlanan, İspanya’ya yalnızca bir kaç km mesafede yer alan sahil şehri Biarritz, Fransa’nın Atlantik kıyısında ve dünya çapında bilinen en prestijli sörf yerlerinden biridir.

Biarritz kampüsü, her türlü ihtiyacınıza karşılık verebilecek donanımlı ekibi, aydınlık sınıfları ve merkezi konumu, farklı kurs ve program seçenekleri ile 14-17 yaş arası gençlere yönelik program sunmaktadır.

Plaj konseptindeki okul ‘Fransızca ve sörf’ veya ‘Fransızca ve çeşitli aktiviteler’ olmak üzere iki farklı program seçeneği ile sizlere hizmet vermektedir.

France Langue, Biarritz

France Langue, Biarritz

Neler Dahil?

 • Kurs: Haftada 20 ders Fransızca kursu
 • Konaklama: Biarritz veya Anglet’de aile yanı paylaşımlı odalarda tam pansiyon konaklama
 • Aktivite: Hazine avcılığı, fotoğraf yarışmaları, plaj voleybolu yarışmaları, kaya tırmanışı, rafting, doğa yürüyüşü, golf, sörf, ve birçok sportif aktivite
 • Gezi: Rehber eşliğinde Bayonne, St Jean de Luz, St Jean Pied de Port, Espelette,Rhune ve civar gezileri
 • Transfer: Biarritz Havaalanı ve Tren garından ücretsiz transfer hizmete dahildir.
 • Diğer: Yerleştirme sınavı, kurs bitimi sertifikası, 24 saat güvenlik, kurs materyalleri

Eğitim

Max 14 kişi

05 Haziran 2016 – 13 Ağustos 2016

 • Hafta içi her sabah olmak üzere, haftalık 20 ders kurs yapılmaktadır.
 • Dersler 45 dakikadır.
 • Kurslara başlangıç düzeyinden itibaren her düzeydeki öğrenci katılabilir. Pazartesi sabahı yapılacak olan seviye tespit sınavının ardından öğrenciler ilgili sınıflara yerleştirilmektedir.

Pazartesi günü 10:10-12:30 arası , Salı-Cuma günü 09:00-12:30 saatleri arası kurs olmaktadır.

Konaklama

Aileye varış Pazar günü öğleden sonra çıkış Cumartesi günü sabahtan olur.

Öğrenciler aile yanı paylaşımlı odalarda tam pansiyon konaklamaktadır.(2 kişilik)

Anglet ve Biarritz’de oturan aileler özenle seçilmiş deneyimli aileler olup okula otobüs ile maksimum 30 dk mesafede oturmaktadırlar.

Aktivite ve geziler

Haftada bir tam gün ve bir yarım gün olmak üzere okul tarafından rehber eşliğinde geziler düzenlenmektedir.

Düzenlenen geziler arasında Bayonne, St Jean de Luz, St Jean Pied de Port, Espelette,Rhune ve civar gezileri yer alır.

Sosyal ve sportif aktiviteler arasında ise futbol turnuvaları, plaj voleybolu yarışmaları, kaya tırmanışı, bowling, yüzme, sörf, doğa yürüyüşü gibi sportif aktiviteler bulunmaktadır.

Ücretler

Standart 20 ders: € 1.640 / 2 hafta

Standart 20 ders: € 2.385 / 3 hafta

Standart 20 ders : € 3.175 / 4 hafta

Program kayıt ücreti € 80 olup,

Ekstralar

 • Kayıt ücreti: € 80 (Bu ücret okul tarafından alınmaktadır; Teori Eğitim ilave bir ücret almamaktadır.)
 • Ulaşım: Aile yanından okula ulaşım ücreti haftalık yaklaşık 15 eurodur.
 • Yurtdışı çıkış ve vize harçları
 • Özel harcamalar
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Uçak biletleri