VALBONNE

LINES

Program dili: Fransızca | Konum: Valbonne, Fransa | Yaş: 10-14 / 15-19 yaş

LINES’ın Valbonne merkezi, Fransız Rivierası Côte d’Azur’da, yani Türkçe karşılığı “Mavi Kıyı” olan bölgede yer almaktadır. Bu konumu sebebiyle St Tropez, Cannes, Grasse, Nice gibi şehirlere oldukça yakındır. Valbonne, Nice Uluslararası Havaalanı’na yaklaşık 35 dakika ve Cannes’a 30 dakika uzaklıktadır.

 

LINES Valbonne Yaz Kampı, 2 yaş grubuna göre sınıflandırılmıştır. İlk grup; “Little Learners” olarak adlandırılmakta olup, 10-14 yaş arası öğrencilerin katılımına uygundur. İkinci grup ise; “Young Learners” olarak adlandırılmaktadır ve 15- 19 yaşları arası öğrenciler katılabilirler.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– Fransa vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

*Nice Havalimanı’ndan transfer: 80€/ tek yön

Eğitim

Fransızca eğitimi için haftada 32 derslik yoğun bir akademik program sunmaktadır.

 

Program, başlangıç seviyesindeki katılımcıları ve tüm diğer seviyeleri kabul etmektedir. Öğleden sonra 45 dakikalık iki blog halinde seçmeli olarak; DELF sınav hazırlığı, Fransızca yazı yazma becerileri, Akademik Fransızca, İş Fransızcası, Fransızca kelime dağarcığı, drama, yemek pişirme ve film yapımı workshopları bulunmaktadır. Öğrenciler kampın başında bu workshoplardan bir tanesi seçer ve dilerlerse her hafta başında farklı bir ders seçimi yapabilirler.

 

Kampa, minimum iki hafta maksimum üç hafta katılım sağlanabilmektedir.

 

Konaklama

Kampüs içerisindeki yurtlarda, özel banyolu tek ya da çift kişilik odalarda, tam pansiyon olarak konaklanmaktadır. Gezi olan günlerde öğrencilere öğle yemekleri paket halinde sunulmaktadır.

 

Aktivite ve Geziler

Gezi kısmında St. Tropez, Cannes, Nice, Grasse, St. Paul de Vence, Îİles de Lerins ve dahası yer alır.

Basketbol, yüzme, futbol, tenis, sanatsal çalışmalar, el sanatları, disko… etkinlikler arasında bulunmaktadır.

Video

Okul