NICE

Lycée Paul Augier

Program dili: Fransızca | Konum: Nice, Fransa | Yaş: 10-17 yaş

International House Nice, yaz kampı programını sahile 5 dakika yürüme mesafesinde, Nice Havaalanı ve Phoenix parka yakın bir konumda olan Lycée Paul Augier kampüsünde düzenlemektedir. Misafir ettiği öğrencilerine hem eğitici hem de eğlenceli yaz kampı programında dolu dolu bir eğitim dönemi ve tatil imkanı sunuyor.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri

– Fransa vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Okulun ilk günü yapılacak olan seviye belirleme sınavının ardından öğrenciler mevcut dil seviyelerine uygun sınıflarda eğitime başlar. Haftada 20 veya 24 ders Fransızca eğitim vardır.

 

Dersler konuşma odaklı olup müfredatta film, eğitim içerikli oyunlar, şarkılar ve dergilerin kullanımıyla ile ilgili etkinlikler mevcuttur.

 

Konaklama

Yurt, okul binası ile aynı binadadır. Öğrenciler 3 kişilik paylaşımlı odalarda tam pansiyon şeklinde konaklamaktadır. Her odaya özel banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Nevresimler haftalık olarak değiştirilir. Öğrenciler havlularını kendileri temin ederler.

 

Aktivite ve Geziler

Matisse ve Chagall Sanat Galerileri, Monaco, Antibes, Cannes, macera parkı, aqua park, eski Nice, St Paul de Vence, Villefranche, Eze köyü, Picasso Müzesi…

 

Basketbol, voleybol, kano, futbol, parasailing, yüzme, disko, film geceleri, tenis, piknik, su sporları, grup oyunları, turnuvalar ve dahası …

Video