Fransa’da Dil Kursu Almanın Avantajları

Fransa’da dil kursu almak isterseniz, öncelikle başkenti Paris olmak üzere, Fransa’nın birçok şehrinde alternatif programlar bulunmaktadır. Bir kısmı üniversitelerin, bir kısmı da özel dil kurslarının programlarından oluşur.

 

Her yıl Fransa’ya; varsa, mevcut dillerini geliştirmek için yoksa da Fransızca dil eğitimine sıfırdan başlamak için yüzlerce öğrenci gider. Öğrencilerin amacı hem dillerini geliştirmek hem de Fransa’nın şahane iklim ve coğrafyasını ziyaret etmektir.

 

Dil kursları için en çok tercih edilen şehirler; Paris, Nice, Vichy, Ambois, Lyon, Montpellier, Rochelle, Cannes’dır. İsteğinize göre tercih edeceğiniz eğitim programlarından memnun kalmanın yanında, turistik yerleri de gezerek kültürünüzü geliştirebilirsiniz.

 

Ülkemizde de ticari ve politik olarak önem taşıyan ve 33 ülkenin resmi dil olarak konuştuğu dil, Fransızca’dır. Fransa, coğrafi konum olarak ülkemize en yakın ülkelerden biri ve Avrupa’nın en büyük yatırım kaynaklarından biridir. Dil açısından çok geniş bir kapasiteye sahip olup, dil eğitimi için gelen öğrencilere, ayrı bir dil öğretmenin yanında, çok yönlü düşünmeyi de aşılayan bir dildir.

 

Avrupa’nın kültür ve sanat başkenti olarak bilinen Fransa’nın tarihi güzelliklerini görme imkanınızın olması ise, Fransa’da dil kursuna gitmeniz için vazgeçilmeyecek etkenlerden biridir. Eyfel Kulesi, Seine Nehri, Montmartre, Disneyland ve Louvre Müzesi ‘ni görme şansına sahip olacaksınız. Tabii ki sadece Paris’ten ibaret olmayan bu ülkenin Akdeniz kıyısına inip, Nice ve Cannes şehirlerinden birinde de dil kursu programlarından birini tercih edip; hem eğitim hem tatil yapma şansınız oluyor.

 

Disney Village

 

Bunların yanında Fransa, gastronomi açısından zengin bir ülke olduğu için, gideceğiniz restorantlarda, tattığınız lezzetler de, sizi Fransa’nın kültürüne daha da yakın hissettirecektir. “Peynir ülkesi” olarakta bilinen Fransa’nın sadece mutfağı için dünyanın bir çok yerinden gelen misafirlerden biri de siz olacaksınız.  Lavantası ile de ünlü olan Fransa’da, ucu bucağı gözükmeyen lavanta tarlaları ise, sizin ömrünüz boyunca unutamayacağınız anılarınızın arasında yer alacaktır.

 

Konaklama imkanı olarak; aile yanında konaklama, pansiyonda konaklama ve kampüste konaklama seçenekleri sunuluyor. Aile yanında konaklama öğrenciye dilini geliştirme ve ülke kültürünün aile yapısını yakından tanıma şansı da veriyor. Pansiyonda konaklama ise genellikle, şehir merkezine yakın olmak isteyen öğrencilerin tercihi oluyor. Üniversite hayatını tanımak ve üniversitenin sunduğu avantajlardan yararlanmak isterseniz, kampüs yurtlarında genellikle iki veya üç kişilik odalarda kalabilirsiniz.

 

Dil kursu programları ise; öğrencinin Fransızca dili varsa, ilk gün seviye tespit sınavına tabii tutulduktan sonra, seviyesi belirlenir ve kurs süreci başlatılır. Yoksa birinci seviyeden dil sınıflarında, kendisiyle aynı düzeyde olan ve uluslararası sınıflarda dil eğitimine başlar. Her hafta 20-25 derslik Fransızca eğitim programı sunan dil kurslarında, istediğiniz seviyeye gelene kadar kurslarda eğitim görmeye devam etmeniz mümkün.

 

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT