Gez Gez Bitmeyen Ülke İtalya

 

Avrupa’nın güneyinde; sanatın, modanın, doğanın, tutkulu insanların ve leziz yemeklerin ülkesi İtalya. İtalya’ya seyahat, yapılacak birçok aktiviteyle ve görülmeye değer yerleriyle bir hayat boyu yaptığınıza mutluluk duyacağınız muhteşem bir keşif olacak.

 

 

Naples
Naples

 

Naples

 

İtalya’nın güneyinde, ülkenin en kalabalık şehri ve Campania bölgesinin başkentidir. Naples, sanat eserleri, tarihi mekanlarının yanında gece hayatı, restaurantları, alışveriş için de uğranması gereken yerleriyle de ziyaret edilmeye değerdir. Pizza, spagetti ve parmigiana gibi İtalya’ya özgü yemeklerin hepsi bu şehirden çıkmıştır. Özellikle bu yemekler Naples’te oldukça ciddiye alınır ve genelde taze içeriklerle hazırlanırlar. Naples Koyu ve Pompeii gittiğinizde gezmeniz gereken yerlerden yalnızca ikisidir.

 

 

İtalya Göller Bölgesi
İtalya Göller Bölgesi

 

İtalya Göller Bölgesi

 

Kuzey İtalya’ya doğru uzanan İtalya Göller Bölgesi, güneyindeki gölleri daha düzlüklerde bulunurken kuzeydeki göller dağlık bölgeler üzerindedir ve Alplere kadar uzanır. Güzel manzarasının yanında her zaman gezilesi bir havada olması özelliğiyle de yüzyıllardır turistlerin dikkatini çekmektedir.

 

 

Sicilya
Sicilya

 

Sicilya

 

Akdenizin en büyük adası sayılan Sicilya, İtalya’nın da özerk bölgelerindendir ve içinde birçok küçük adacık daha bulundurur. Akdenizdeki bütün medeniyetlere ev sahipliği yapmış Sicilya, Agrigento’s Valley’den Temples to Palermo’s Baroque kilisilerine kadar sanat ve tarihle doludur. Avrupa’nın en uzun süredir aktif olan yanardağı olan Etna Dağı da Sicilya’da bulunur.

 

 

Cinque Terre
Cinque Terre

 

Cinque Terre

 

5 Ada anlamına gelen Cinque Terre 5 farklı köy olan Riomaggiore, Manarola, Vernazza, Monterosso ve Corniglia’dan oluşur. Bu tatlı köyler, İtalya’nın en güzel manzarasını bulundurup yüksek tepeleri ve yüzyıllar öncesine dayanan şarap bağlarıyla da göz doldurur. İtalya’nın o muhteşem sahillerinin manzarasını gözler önüne seren yüksek yürüyüş tepeleri ile de böbürlenmektedir, Cinque Terra’lılar. The Blue Trail bu beş köyü asırlardır bağlayan ünlü yoldur.

 

 

Milano
Milano

 

Milano

 

2.Dünya Savaşı’ndan sonraki ağır bombalarla tahrip olan Milano, sonrasında tekrar inşa edilmiş ve şu an da Avrupa’nın en refah şehirlerinden biri olmayı başarmıştır. Moda dünyasının merkezi sayılan Milano aynı zamanda Leonardo da Vinci’nin ‘The Last Supper’, ‘The La Scala Opera House’, ‘The Castello Sforzesco’ ve dünyanın en büyük gotik katedrali ile de ünlüdür. Bununla birlikte, Milano, İtalya’nın diğer şehirleriyle kıyaslandığı tarihi yönüyle daha az İtalyan sayılır. Ancak modern mimarisiyle de İtalya’nın göz alan şehirlerindendir.

 

 

Amalfi Kıyıları
Amalfi Kıyıları

 

Amalfi Coast

 

Amalfi Coast, olağanüstü güzelliğiyle İtalya’nın en ünlü turistik duraklarından biri olarak sayılır. İtalya’nın güneyine doğru uzanan Amalfi Cost, pırıl pırıl koyları, dik uçurumları, limon ağaçları, rengarenk evleri ve lüks otelleriyle görülmeye değerdir. Positano, Amalfi Coast’un en romantik ve havalı sahilidir. Bu sahil taşlı kumsalı, doğal evleri ve filmlerde görebileceğiniz dağlarıyla gidilmeye değerdir. Amalfi, restaurantlarının sıralandığı plazalarla dolu en geniş şehir merkezlerindenken; Ravello, yazlıklarının bahçeleri ve sanat eserleriyli ünlüdür.

 

 

Pompeii
Pompeii

 

Pompeii

 

Volkanik Vesuvius Dağı’nın korkunç patlamasının ardından patlama küllerinin altında kalan Roma’nın ünlü şehirlerindendir Pompeii. Pompeii’nin kazılmaya başlanması 1748 yıllarındadır ve hala da hepsi gün yüzüne çıkmamıştır. Pompeii, İtalya’nın modern şehirlerinden Naples’de bulunur. Pompeii ziyaretçilerine, eski Roma dünyasının günlük yaşamına tanık olma imkanı sunar. Pompeii’ye gittiğinizde eski zaman fırınlarınıi banyolarını görme imkanı yakalayacaksınız.

 

 

Venedik
Venedik

 

Venedik

 

Görülmesi gereken en güzel şehirlerden biridir Venedik. Lagün tarafından oluşturulmuş ve Adriyatik denizi tarafından çevrelenmiş harika bir doğal güzelliğin ta kendisidir şehir.  Venedik 118 farklı takımadadan oluşur ve hepsi birbirine muhteşem köprü ve kanallarla bağlanmıştır. Grand Kanal, bunların en büyüğüdür ve şehri ortadan ikiye böler. Su yolları ve tarihi mimarisiylr Venedik dünyanın en romantik şehirlerinden biri olarak sayılır. Oldukça kalabalık olmasının yanında Saint Mark Meydanı ve Bazilika, Doge’nun Sarayı Ve Rialto Köprüsü gibi görülmeye değer yerleriyle bilinir. O muhteşem kanallardan birinde gondolla gezi yapmak en popüler aktivitelerdendir.

 

 

Tuscany
Tuscany

 

Tuscany

 

Sıra sıra dağları, zeytin koruları, üzüm bağlarıyla muhteşem bir güzellik sunar Tuscany. Chianti’de bir şarap tadımına, San Gimignano tepelerinde rahatlamaya, Floransa’da Rönesans sanatını keşfetmeye doyabilirsiniz. Siena’nın ortaçağlardan kalma bu şehri birçok sanat çalışmalarının yanında tarihi merkeziyle de ünlüdür. Elba, Tuscany’nin en geniş adasıdır ve mükemmel plajlarda bulunabilme imkanı sunarken; Pisa da Leaning Kulesi ile ünlüdür.

 

 

Roma
Roma

 

Roma

 

Roma İmparatorluğu’nun başkenti olan Roma şimdi de İtalya’nın başkentidir.  Tarihi ve modern havayı aynı anda yakalamasının yanında Roma oldukça büyük ve karışık bir şehirdir. Eski Romalılardan kalma yapısıyla ve Vatikan şehriyle, 2500 yıldan uzun süredir kültürün, gücün ve dinin başkentidir. Eski romantik yüksek yapılardan göz alıcı katedrallerine ve Rönesans mimarisine kadar Roma’da görülecek yapılacak birçok aktivite vardır, hepsini görmek aylarınızı hatta yıllarınızı bile alabilir.

Bu gönderi İtalya’ te gönderildi ve ’ te etiketlendi.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT