Hollanda Üniversiteleri ilk 200’de!

 

Dünya başarı sıralamalarında ilk 200’de yer alan 10 Hollanda üniversitesini sizin için derledik!

 

 

University of Amsterdam

Dünya üniversite sıralamalarında en yukarılarda yer alan Amsterdam Üniversitesi her alanda eğitim vermeyi hedefleyerek kurulmuştur. 30,000’den fazla öğrenci, 3,000’den fazla araştırmacı ve 100’den fazla milletten insana ev sahipliği yaparak, 1632’den beri Avrupa entelektüel camiası için merkez bir konum olmuştur. Ayrıca akademik anlamda Avrupa’nın en iyi 20 üniversitesinden de biridir. Şehre dağılan kampüsleri ile eğitiminiz süresince Amsterdam’ı keşfedeceksiniz!

 

 

Delft University of Technology

Hollanda’nın en eski teknik üniversitesidir. Özellikle uçak mühendisliği bölümü çok fazla sayıda yabancı öğrenci çekmektedir. Bunun yanında elektrik mühendisliği, mimarlık, fizik ve matematik bölümleri de oldukça kaliteli bir eğitim sunar. NASA ile ortak programları da uluslararası arenada dikkat çekmesini sağlamıştır.

 

 

Leiden University

Psikoloji ya da Hukuk gibi bölümler için Hollanda’daki en köklü ve prestijli okullardan biridir. Avrupa çalışmaları konusunda da oldukça başarılıdır. Özellikle Avrupa Birliği Hukuku programı son dönemlerde oldukça popüler olmuştur. 1575 yılında Prens William tarafından kurulan üniversitenin kampüsleri, zamanla şehrin geneline yayılmış, kimi binası tam anlamıyla tarih kokarken, kimi binası çok daha modern!

 

 

Utrecht University

Bilhassa sosyal bilimler alanında oldukça tanınmış bir üniversitedir. Disiplinlerarası programları sosyal bilimciler için göze çarpan en önemli özelliklerindendir. Hem lisans hem de yüksek lisans seviyesinde pek çok ingilizce program sunan okul Hollanda’nın en iyi üniversitelerinden biridir.

 

 

Erasmus University Rotterdam

Rotterdam’da kurulmuş üniversite tıp ve ekonomi alanındaki eğitimleriyle dikkat çeker. Sosyal bilimlerde de çok güçlü ve üretken olan bu üniversite, akademik kariyer yapmayı hedefleyen öğrenciler için çok iyi bir adrestir.

 

 

Maastricht University

İşletme, Ekonomi, Hukuk, Psikoloji gibi lisans seçenekleri sunan ve Hollanda’da pek çok farklı ulustan insanı çatısı altında barındırma konusunda büyük bir zenginliğe sahip olan bir üniversitedir.

 

 

Eindhoven University of Technology

Hollanda’nın bir diğer teknik üniversitesidir. Hi-Tech şirketlerle çok içli dışlı oldukları için, okulda en güncel teknolojiler üzerine çalışabilirsiniz. Bir mühendislik öğrencisi için teknolojinin kalbinde üniversite eğitimi sağlar.

 

 

Vrije Universiteit Amsterdam

Vrije Universiteit 1880 yılında devlet ve kiliseden yardım almadan bağımsız bir şekilde kurulmuştur; bu yüzden adı –free- özgür manasına gelen Vrije’dir. Oldukça prestijli bir okuldur ve program konusunda geniş bir yelpaze sunar. Hem bilim ve teknoloji alanında hem de sosyal bilimler alanında oldukça başarılıdır.

 

 

University of  Twente

Hollanda’nın bir başka teknik üniversitesi de Twente Üniversitesidir. Eğer bir kampüs okulu arıyorsanız tam size göre bir okul! 146 hektarlık bir alana inşa edilmiş olan bu üniversite kompleksi  aklınıza gelebilecek her imkanı size sağlayacak. Ben bilim insanı olacağım ya da donanımlı bir mühendis olmak istiyorum diyenler için doğru adres.

 

 

Tilburg University

Ekonomi, işletme, hukuk ve psikoloji gibi sosyal bilimler alanlarında oldukça başarılı olan üniversite, özellikle akademik kariyer yapmak isteyenler için çok fazla yüksek lisans ve doktora programı imkanı sunuyor.

 

Hollanda’da üniversite hayatı hakkında daha fazla bilgi için ”Hollanda: Yurt dışında Üniversite Eğitiminin Yeni Adresi” makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT