Hollanda: Yurt dışında üniversite eğitiminin yeni adresi!

 

Muhteşem kanalları, farklı mimarisi, konforlu bisiklet yolları ve romantik yağmurlu günleriyle eğitimin yeni popüler adresi Hollanda! Peki Neden Hollanda? Kişiden kişiye değişebilecek bir çok cazibesi var elbet ama kimsenin inkar edemeyeceği avantajları sizler için derleyelim istedik.

 

 

1) Doğru üniversite başarılı bir kariyer demek

Hollanda, Dünya başarı sıralamasında ilk 200’deki 13 üniversitesiyle, – toplamda 18 Araştırma Üniversitesi’ne sahip olduğunu da düşünürsek – eğitimde kalitesini ve prestijini kanıtlayan bir ülke. 

Mühendislik, fen bilimleri, hukuk ya da psikoloji.. Hollanda’nın her alanda sıralamalarda en üstlerde yer alan üniversiteleri, sizlere kaliteli bir eğitim imkanı sunuyor.

 

Dünya’nın en iyi ilk 200 üniversitesi arasına girmiş Hollanda’da yer alan 10 üniversiteyi incelediğimiz makalemize göz atmak için tıklayın.

 

Özellikle mühendislik eğitimi almayı düşünenler için önemli bir alternatif olma özelliğine sahip teknik üniversiteleri hem araştırma hem de teknik donanım bakımından yüksek standartlara sahip. Örneğin uçak mühendisliği bölümü ile öne çıkmış Delft Teknik Üniversitesi öğrencileri Airbus, NASA, KLM, Schiphol and Boeing gibi dünyaca ünlü firmalarda öğrenimleri süresince staj imkanına sahip olup mezun olduktan sonra ise kolayca iş buluyor. Üstelik eğitim alırken haftada 10 saate kadar çalışma iznine de sahip olabiliyorsunuz. Bunun yanısıra mezun olduktan sonra 1 yıl kadar iş arayabilmeniz için vize fırsatınız da olacak!

2) Farklı ülkelerden farklı kültürlerle tanışma fırsatı

Hollanda pek çok farklı ülkeden göçmen ağırlayan, tüm dünyadan öğrencilerin uğrak noktasıdır. Toplumun %22’sini farklı milletler oluşturuyor, bu yüzden de burada yabancılık hissine kapılmadan keyifli ve ufuk açıcı bir öğrencilik geçirmek işten bile değil. Farklı kültürlerden arkadaşlar edinip, onları tanımak dünyayı daha iyi kavramaya başlamanıza vesile olacaktır.

 

 

3) Daha ucuza ingilizce eğitim fırsatı

Acaba İngiltere’de pound kaç oldu diye düşünmeden, çok iyi seviyede ingilizce lisans eğitimi almak mümkün mü? Birleşik Krallık dışındaki alternatifleri araştırırken Avrupa ülkelerinde önümüze çıkan en büyük engel eğitim dili konusudur. Avrupa’da özellikle lisans düzeyinde ingilizce eğitim veren kurumlar bulmak oldukça zor olabiliyor. Fakat mevzubahis Hollanda ise durum farklı! Hollanda üniversiteleri geniş skalada her bölümden ingilizce programlarıyla bize göz kırpıyor.

 

 

4) Dünyanın en mutlu ve güvenli ülkelerinden biri

2018 Global Peace index  verilerine göre Hollanda dünyanın en güvenli ve mutlu ülkelerinden biri. Muhteşem bir doğanın içinde; yardımsever, özgürlüklerinize asla müdahale etmeyen, etrafta bisikletleriyle dolaşan insanlarla birlikte kendimizi neden mutlu ve güvende hissetmeyelim ki zaten 🙂

 

 

5) Avrupayı keşfetme imkanı

Fransa, Belçika ya da Almanya, Hollanda’ya sadece bir kaç saat uzaklıkta! Hafta sonunuzu rahatlıkla Avrupa’nın başka bir kentinde geçirebilirsiniz. Hatta Arkadaşlarınızla birlikte, küçük bir Avrupa turu dahi düzenleyebilirsiniz.

Peki bunca avantajı sıraladıktan sonra gelelim bir diğer önemli konuya; Hollanda’daki üniversitelerin kabul koşulları meselesine. Cevap için şöyle buyrun.

 

Dünya’nın en iyi ilk 200 üniversitesi arasına girmiş Hollanda’da yer alan 10 üniversiteyi incelediğimiz makalemize göz atmak için tıklayın.

 

 

 

 

 

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT