İngilizce Dil Eğitimi İçin Neden İrlanda?

İngilizce öğrenmenin bir ihtiyaç olduğu günümüzde, İngilizce öğrenmek için seçilecek en iyi yollardan biri anadili İngilizce olan bir ülkede bu dili geliştirmek olacaktır.

 

Samuel Beckett Köprüsü ve Konferans Merkezi, Dublin

İrlanda yüksek eğitim sistemi standartları, Avrupa ortalamasına göre çok düşük suç oranı, ılıman iklimi, geleneksel yapısı ve misafirperver halkıyla İngilizce dil eğitimi için tercih edilesi ülkelerden biridir.

 

Yabancı bir ülkeye gittiğinizde bavulunuzla beraber yanınızda birçok soru işaretleri götüreceksiniz. Bunlardan biri şüphesiz ki kendinizi güvende hissedebilmek olacaktır. Dil eğitimi almak gibi eğlenceli bir süreçte İrlanda’da oldukça güvenli ve huzurlu bir ortamda sadece aktivite programınızı düzenleyip ve ülkeyi keşfetmeye odaklanabilirsiniz.  Kaygılarınızı ülkenizde bırakın ve İrlanda’nın güvenli, huzurlu ortamını ve hareketli yaşantısının tadını çıkarın.

 

İrlanda dil okulları hem teknolojik altyapıları, hem eğitmen kadroları açısından oldukça kalitelidir. Eğitim programları oldukça kapsamlıdır. Mutlaka ihtiyacınız ve beklentinize göre bir okul bulabilirsiniz. Bazı dil okulları şehir merkezinde bulunurken bazıları üniversitelerin bulunduğu bölgededir. Ancak çok büyük bir ülke olmadığı için hareketli şehir hayatını ve üniversite yerleşke ortamını dilediğiniz zaman yaşayabilirsiniz.

 

Yeşilliklerin ve denizlerdeki maviliklerin bir bütün içerisinde olduğu İrlanda’nın muhteşem doğasında zaman geçirmek size çok iyi gelecektir. Şehir ulaşım olanakları düzenli ve anlaşılması kolaydır. Yepyeni bir ülkeyi keşfedeceğiniz bu dönemde hayatınız her bakımdan kolay olacak, üstüne misafirperver İrlanda insanlarıyla keyifli bir sosyal ortama sahip olabileceksiniz.

 

 

Ilıman bir deniz iklimine sahip İrlanda, birçok tarihi yapıdaki binaları, kaleleri ve şatoları olan bir adadır. Bazı sokak ve caddelerde gezerken kendinizi tarihte yolculuk ederken ya da bir film setinde gibi hissedebilirsiniz. Okul dışında gezebileceğiniz oldukça fazla yer ve katılabileceğiniz birçok etkinlik bulunmaktadır. Özellikle geleneksel dans ve müzik festivalleri tam bir şölen şeklinde gerçekleşmektedir.

 

Sosyal programınızı oldukça geniş tutabileceğiniz gibi dilerseniz okul saatleri dışında çalışma imkanı da bulabilmektesiniz. İrlanda’nın öğrencilere sağladığı bu çalışma izni ile maddi olarak kendinize katkı sağlarken hem çalışma deneyimi edinebilecek hem de iş hayatında da İngilizce konuşma fırsatlarıyla İngilizce becerilerinizle ilgili kendinize güveninizi arttırmaya yardımcı olacaktır.

 

İrlanda’da eğitim alırken sahip olabileceğiniz çalışma fırsatlarını detaylıca incelediğimiz İrlanda’da Okuma ve Çalışma adlı blog sayfamızı ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 

Türkiye’den direk uçuşların bulunduğu İrlanda öğrenci profili açısından uluslar arası bir potansiyele sahiptir. Her yıl çeşitli ülkelerden öğrenciler dil eğitimi almak için gelmektedir. Buna karşın, İngiltere, Amerika ve Kanada’ya göre Türk öğrenci yoğunluğunun daha az olduğu söylenebilir. Bu durum daha fazla yabancı arkadaş edinebilmenize ve İngilizce dil becerilerinizi geliştirmede çok faydalı olacaktır. Ne kadar İngilizce konuşmaya mecbur olursanız o kadar çok pratik yapmış olacaksınız.

 

Dil eğitimi sürecinde en önemli unsurlardan biri de konaklamadır. Geleneksel bir ailenin yanında İrlanda kültürünü çok daha iyi anlayabilecek ve damak tatlarına kadar deneyimleme fırsatını kolayca bulabileceksiniz. Ya da öğrenci rezidanslarında dünyanın dört bir tarafından gelen öğrencilerle bakış acınıza onlarca yeni pencereler kazandırabileceksiniz. İrlanda dil okullarındaki konaklama imkânları fiyat performans açısından oldukça başarılıdır. Amerika ve İngiltere ile kıyaslandığında daha uygun fiyatlara yüksek standartlarda konaklama imkânına sahip olabileceksiniz.

 

Yurt dışında İngilizce dil eğitimi almaya karar verdiğiniz andan itibaren birçok soru ve kaygı valizinizi doldurmaya başlayacaktır. Bunların hepsini ülkenizde bırakın ve İngilizce dil eğitim deneyiminizin tadını çıkarın. İrlanda dil okulları valizinizde onlarca güzel anı, dostlar, arkadaşlıklar ve İngilizce konusunda kendine güvenle sizi ülkenize yolcu edecektir.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT