İngilizce Dil Eğitimi ve Çevresel Farkındalık

 

Coromandel Outdoor Language Centre (COLC), tam anlamıyla çevresel farkındalığa sahip bir dil okuldur. Yeni Zelanda’nın İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden bir tanesinin ülkenin doğal güzellikleri olduğunu bilen okul, bunun korunmasında ve çevresel farkındalığın gelişmesinde etkili bir rol almakta.

 

İngilizce Dil Eğitimi ve Çevresel Farkındalık

COLC’ta birkaç yıldır faaliyet gösteren çeşitli çevresel projeler mevcut. Projelerin hepsi hala devam ediyor ve okulun bulunduğu bölgede gerçek farklar yaratıyor. COLC’ta eğitim alan öğrenciler bu çevre programını seçmemiş olsalar bile bu projelerde aktif olarak görev alma şansına sahipler.

 

Yerli Bitki Üretim Çiftliği:

Bu çiftlik 5 yıldır faaliyet gösteriyor ve şu an, içinde 5000 bitki bulunmaktadır. Bunlar, tohumlardan yetiştirilen yerel türlerdir ve ihtiyaç olan bölgelere öğrenciler tarafından dikilmektedir. Şu an çiftlikte 2000 Kauri ağacı bulunmaktadır ve amaç, okula gelen her bir öğrenci için bir Kauri’yi çevreye kazandırmaktır.

 

 

İngilizce Dil Eğitimi ve Çevresel Farkındalık

Kivi Kuşu Koruması:

COLC, yerel Project Kiwi Trust’ı desteklemektedir ve yırtıcıların özel kivi kuşu bölgesinden uzak durmasına yardımcı olmak için çalışmaktadır. Okulun kivileri koruduğu bölgede son 3 yılda yerli kuşların sayısında artış gözlemlenmiştir.

 

Koruma Bakanlığı ile Çalışmalar:

Koruma Bakanlığı, Yeni Zelanda’daki orman alanlarının çoğunu denetlemektedir. COLC’in Bakanlık ile imzalanmış bir anlaşması bulunmaktadır ve bu anlaşma kapsamında, COLC kendi bölgesi içerisinde zehirli ot kontrolü ve ağaçların bakımı ile alakalı projeler üstlenmektedir.

 

Ayrıca bütün projelerinde Bakanlık ile beraber çalışmaktadırlar ve bu da okula gelen öğrencilere gerçek bir koruma çalışması deneyimi yaşatmaktadır.

 

İngilizce + Çevre programı tüm yıl boyunca devam etmektedir ve Genel İngilizce kursu ile aynı fiyattır. Bu da öğrencilerin, İngilizce eğitimlerinden feragat etmeden çevre için yararlı faaliyetler göstermelerini sağlar. Aynı zamanda, öğrenciler tüm yıl boyunca bu çevre çalışmalarına katılabilirler; çünkü her mevsim farklı bir görev bulunmaktadır.

 

Eğer İngilizce öğrenirken çevre çalışmalarına da katılmak istiyorsanız, Teori Eğitim ile iletişime geçin!

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT