İngilizce için Neden İngiltere?

Hepimiz ilk okuldan beri ingilizce öğrenmeye çalışıyoruz sanırım. Yani en az 10 yıldır çoğumuz elinden geldiği şekilde dilini geliştirmeye çalışıyor.

 

Neden ingilizce bu kadar önemli diye kendimize sorsak anında aklımıza bir sürü sebep gelir. Bilim dili, eğlence dili, iş ve eğitim dili kısacası bir şeyler paylaşmamız, yaşamamız için gerekli dil İngilizce. Peki, bu konuda hem fikiriz; İngilizce öğrenmek şart fakat bunu nasıl başaracağız ?

 

Yıllardır Türkiye’de aldığımız eğitim ne yazık ki İngilizcemizi istediğimiz seviyeye getirmeye yetmedi. Çünkü önemli şeylerden birinin dinleyerek, tecrübe ederek öğrenmek olduğunu unutuyoruz. Mesela bebeklerin nasıl konuşmaya başladığını düşünelim. Ortalama bir yıl boyunca çevrelerindeki konuşmaları dinleyerek bir yılın sonunda bir kaç kelimeyle konuşmaya başlıyorlar ya da küçük yaştaki bir çocuk yurt dışında yaşamaya başlasa kısa sürede o dili öğrenebiliyor. Yani kolay bir şekilde dil becerisi kazanmanın sırrı, öğrenme sürecini bu işin ana vatanında gerçekleştirmek. Maalesef bizim Türkiye’de İngilizce öğrenemememiz çok normal.  Shakespeare’in doğduğu, Kraliyet Ailesi’nin yaşadığı topraklarda İngilizce öğrenmeyi denesek çoktan bu sorunu çözmüştük.

 

İngiltere’nin İngilizce öğrenmek için doğru yer olduğunda da hem fikirsek sıradaki sorumuz hangi yolla bunu gerçekleştireceğimiz.

 

Yıllardır dil okulunda eğitim alarak İngilizce öğrenmek popüler tercihler arasındadır. Bu işi uzun süredir yapan, profesyonel ve ana dili İngilizce olan eğitmenlerin yardımıyla iyi bir eğitim alarak kısa sürede İngilizce seviyemizi yukarılara taşıyabiliriz.

 

Londra, İngiltere’de dil eğitimi için popüler bir destinasyondur.

 

İngiltere, dil okulları konusunda başarısını kanıtlamış durumda. Birçok kişi, İngilizce dil eğitimi için İngiltere’yi dünyanın bir numaralı adresi olarak görüyor. Her yaş ve seviye için uygun çok sayıda okul ve dil eğitim programı mevcut. Bunun yanı sıra dil okulları sayesinde bizim gibi dünyanın birçok yerinden aynı amaçla gelmiş arkadaşlar edinip derslerin dışında da  İngilizcemizi geliştirme fırsatı bulabiliriz.

 

İngiltere’deki bir dil okulunda eğitim almanın avantajlarından bir diğeri de İngiliz aksanını anlama konusunda zorluk yaşamayacak olmamız. Başka yollardan İngilizce öğrenenlerden İngiliz aksanının anlaşılmaz olduğunu sürekli duyuyoruz. Daha öncede bahsettiğim gibi eğitim alırken İngiliz aksanına maruz kalmak, tecrübe etmek bir süre sonra bu aksanı anlaşılır ve kolay bir hale getirecek. İlk başta farklı gelse de İngilizce eğitiminin sonunda herkesin endişe duyduğu İngiliz aksanı konusunda bir sorun kalmayacağına eminim.

 

Sanırım nerede ve nasıl İngilizce öğrenmek istediğimiz soruları netleşti. Artık siz de her yıl İngiltere’ye, dil okulunda eğitim almak için giden binlerce öğrenciden biri olabilirsiniz.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT