İngilizce Öğrenmek İçin 5 Neden

Dünya genelinde ebeveynler ve öğretmenler ” İngilizce öğrenmenin önemini “ çocuklara aşılamak için uğraşıyorlar. Tanıdık geldi mi ?

 

Fakat ne kadar iyi açıklanırsa açıklansın aslında tam olarak anlayamadığımız ortada. İşte ‘zar zor kazandıkları parayı’’ neden İngilizce öğrenimine harcamaları gerektiğini merak edenler için 5 süper neden:

 

1- Seyahat Amaçlı

Kabul etmek gerekir ki İngilizce dünyanın en yaygın ve en çok konuşulan uluslararası dilidir. Sonuç olarak, İngilizce bilmeden yapacağınız bir seyahat hayatınızı kabusa çevirebilir. Neredeyse her yerde yollar, havaalanları ve trenlerde yapılan işaretlendirmelerde İngilizce kullanılır. Ayrıca otel görevlileri, garsonlar gibi turizm ve hizmet çalışanlarının kullandığı dil anadilinizden çok İngilizcedir. İşte acı gerçek. Seyahat etmeyi seviyorsanız acilen bir İngilizce kursu almanız gerek.

 

2- İş İçin

Muhtelemen başarılı bir kariyer istiyorsunuz, değil mi ? Tabii ki öyle, hepimizi isteriz! Yabancı bir dili konuşmak size bu konuda kolaylık sağlayacaktır. İngilizce global bir dil olduğundan, eğer İngilizce bilmiyorsanız yabancı şirketler ya da turistlerle anlaşmak sizin için epey zor olacak. Günümüzde neredeyse tüm şirketler elemanlarının iyi derecede İngilizce bilmesini tercih ediyorlar.

 

3- Akademik Eğitim İçin

Dünyada akademik araştırmaların neredeyse %80’i İngilizce yayımlanır. İngiliz ve Amerikan Üniversiteleri dünyanın en iyilerinin arasındadır. Bu yüzden dünyanın dört bir yanından araştırmacılar teknolojik ve bilimsel araştırmalarını İngiltere ya da Amerika’da yayımlamak için can atarlar. Yani akademik bir gelecek istiyorsanız, İngilizce hayatınızda büyük bir yer kaplıyor. Amerika, Kanada, İngiltere veya Malta’daki İngilizce dil okulları sizi bütün IELTS sınavlarına hazırlar. Bu sınavda yüksek bir not almak, İngilizce eğitim veren herhangi bir üniversitede eğitim alma şansı verir.

 

4- İnternet İçin

İnternet sitelerinin çoğu İngilizcedir. İster şirketiniz için bir website açma amacında olun ister tek istediğiniz internette dolaşıp sosyalleşmek olsun İngilizce’nin size yardımı tartışılmaz bir gerçektir.

 

5- Kişisel Gelişiminiz İçin

Her şeyden önce şunu belirtmekte fayda vardır ki yabancı bir dil öğrenmenin beyne sağladığı yararlar oldukça fazladır. Bu şekilde beyninizin genelde uykuda olan kısmını kullanabilirsiniz. Yabancı bir dil öğrenmek sabır, zeka ve sosyal beceriler gerektirir ve bu becerileri geliştirir. Yabancı bir dil öğrendiğinizde bu becerilerinizi hayatın her alanında kullanabilirsiniz. Unutmayın; yabancı dil öğrenmek fazlasıyla eğlencelidir! Özellikle İngilizceyi farklı milletlerden gelen öğrencilerle birlikte öğreniyorsanız bunun hayatınıza çok şey katacağından emin olabilirsiniz.

 

Şimdi yavaş yavaş İngilizce öğrenmenin yararlarını anlamaya başladınız mı? Eğer gerçekten İngilizce öğrenmek ve İngilizcenin size sağlayacağı kolaylıklardan yararlanmak istiyorsanız hemen İngilizce dil okullarından bir kurs seçin ve hayatınızı değiştirmeye bugünden başlayın!

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT