İngilizce öğrenmenin ekonomik adresi: Malta!

 

Toplumumuzun geneline yayılmış olarak içimizde kanayan bir yara halini alan İngilizce öğrenmenin, yurt dışına giderek alınan eğitimle başarıya ulaşabileceği ve gidilen ülkede aktif konuşulan dilin İngilizce olması gerektiği malumunuz. Hal böyle olunca ve hadi ülke belirleyelim deyince ilk sıralarda İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya gibi ülkeler geliyor; lakin bu ülkelerin fiyatlarına şöyle bir bakınca bir aydınlanma yaşayıp, “devler ligi oluşturulmuş, ben en iyisi oturayım oturduğum yerde” diyebilirsiniz; ya da “yok, bu yaranın kanaması yetti artık, ben bu yola baş koydum, devler ligi, artan kurlar, ekonomik sorunlar ve daha bir dünyası gelse vazgeçmem! Bana ekonomik yolunu gösterin!” de diyebilirsiniz. Ve bizce işte o zaman doğru kararı verdiniz ve başarı yolunda en önemli yolu katettiniz demektir.

 

Parlayan güneş Malta!

Tam da burada, Akdeniz’in kalbinde, mavi ve yeşil suların arasında parlayan bir güneş gibi Malta arzı endam ediyor. Geçmişten günümüze Şövalyeler, Fransızlar ve İngilizler tarafından yönetilen, üç takım adadan oluşan, Avrupa’nın ada ülkesi Malta; uzun yıllar İngiliz sömürgesinde kalmış ve özgürlüğünü 1964 yılında elde etmiş. Günümüzdeki gelirinin %97’sini turizmden elde ediyor. Bu gelirinin büyük bir kısmının dil okullarından olması, İngiliz sömürüsünün kendilerine yol, su, elektrik hatta altın ve petrol değerinde bir geri dönüşü olduğu çıkarımına götürüyor bizi. Her inişin bir çıkışı var diye boşuna dememişler…

 

Yanmayan ceplerin ülkesi

Bu güzel ülkenin kendi bütçemize faydasından da biraz bahsedersek; uçak biletinden tutun da yaşam giderlerine, konaklama ve dil okulu fiyatlarına, orda katılacağınız sosyal aktivitelere kadar tüm harcamalarınız açısından İngilizce eğitimi için gidilecek en ekonomik ülkedir Malta. Eğlencesi de cabası.

 

Çalışma izni!

Dil okulu fiyatları, okulların eğitim kalitelerine paralel olarak birbiriyle örtüşmektedir. Bütçenize karşılık gelecek bir çok seçenek bulabilirsiniz. Aynı zamanda 2018 Nisan ayından bu yana minimumda 90 gün yani 12 haftalık dil eğitimine katılan öğrenciler, bu ilk üç ayın sonrasında eğitimlerini uzattıkları süre kadar haftada 20 saatlik yani yarı zamanlı çalışma iznine de sahip olurlar!

Son olarak unutmayalım ki dil öğrenimi için ülke, şehir, dil okulu ve konaklama tipi seçimi diye zincirleme giden önemli kararlar size maksimumda %40 oranında etki edecek, geri kalan % 60 (hatta bizce çok daha fazlası) sizin güzel ellerinizde şekillecenek. Yani sonuç yalnızca sizin eseriniz!

 

Şimdi gelelim Malta’nın en iyi dil okullarına.. Merak etmeyin sizin için harika bir liste hazırladık. Sizi şöyle sıradaki makalemize alalım.. 🙂

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT