Brighton

Embassy English

İngiltere’nin incisi, kraliyet ailesinin tatil mekanı, Jedi’ların anavatanı Brighton’daki Embassy English dil okulunun binası, merkezde Brighton tren garının hemen arkasında bulunmaktadır ve Brighton’ın şüphesiz en lüks ve modern binasında eğitim veren okuldur.

Adres: 1 Billinton Way, Brighton BN1 4LFD

Winston Churchill was here!

Embassy English Brighton şubesinin en önemli özelliği Bellerbys College ile aynı kampüsü paylaşmasıdır. Böylece öğrenciler dil eğitimlerini bir kampüs ortamında alırken bir yandan da İngiliz eğitim sistemine yakından tanık olurlar. Ayrıca Nobel ödüllü eski İngiltere başbakanı Sir Winston Churchill’in 1883 yılında Brighton’da eğitim aldığını bilmek de ilginizi çekebilir.

Mesafeler

En yakın otobüs durağı 5 dakika
En yakın market 10 dakika
En yakın banka 10 dakika
Plaj 10 dakika
Londra 1 saat

Embassy English Brighton’ın sunduğu kurslar arasında:

  • Genel İngilizce
  • Yoğun İngilizce
  • İş İngilizcesi
  • Akademik dönemlik kurslar
  • Sınavlara hazırlık kursları bulunmaktadır.

Kurslara 1 haftadan 52 haftaya kadar kayıt yaptırılabilmektedir. Sınavlara hazırlık kursları için bilgi alınız.

Kurslara başlangıç düzeyi dahil herkes katılabilmekte; öğrenciler ilk gün yapılan seviye tespit sınavının ardından düzeylerine göre sınıflara yerleştirilmektedir.

Aile yanı konaklama

Aile yanı konaklamalarda öğrenciler okulun uzman konaklama bürosu tarafından seçilmiş ailelerde tek kişilik ya da bir başka uluslararası dil okulu öğrencisiyle paylaşacakları iki kişilik odalarda yarım pansiyon şeklinde konaklarlar.

Yurtta konaklama

Voyager House

Tek kişilik oda (En suite) Ücretsiz WiFi
Yarım pansiyon Çamaşır makinesi
Tam pansiyon Çarşaf + Havlu
TV Ortak salon
Minimum yas 16 Kampüs içi

Britannia Study Hotel

Tek kişilik oda (en suite) WiFi
Minimum yaş 16 Çamaşır makinesi
Self catering Çarşaf + Havlu
TV Ortak salon
Mutfak Okula mesafe 15 dakika

Aktivite ve Geziler

Embassy English her hafta pub, salsa ve sinema geceleri düzenleyerek öğrencileri sosyalleşmeleri için teşvik eder. Bunlara ek olarak futbol, masa tenisi, badminton, bowling gibi sportif faaliyetler de okul bünyesinde gerçekleştirilir.

Okul ayrıca öğrencilerin İngiltere’yi keşfedebilmeleri adına günlük geziler de düzenlemektedir. London, Cambridge, Canterbury, Leeds Kalesi, Oxford, Bath ve benzeri şehirlere yapılan günlük geziler ücretlidir.

Brighton’da Mutlaka Katılmanız Gereken Etkinlikler

  • Brighton Maratonu (Nisan)
  • Gay Pride (Ağustos)
  • Brighton Festival (Mayıs)

Görülmesi Gereken Yerler

The Royal Pavillon: Brighton’a kimliğini veren saray, Hint mimarisi ile oldukça etkileyici bir görünüme sahiptir. Kraliyet ailesinin yazlık sarayı olarak da bilinen yapı, Brighton şehir merkezinde rahatlıkla ulaşılabilecek bir konumdadır.

Brighton Pier: Victoria zamanından kalma Brighton Pier, 1899 yılında açılmıştır. Oldukça uzun ve büyük olan bu iskele üzerinde çeşitli atari salonları, görkemli bir lunapark ile çeşitli fast-food ve restoranlar mevcuttur.

Booth Doğa Tarihi Müzesi: Bu büyüleyici müze, geçmişi 300 milyon yıl öncesine dayanan yarım milyondan fazla türü ve doğa tarihi ile ilgili verileri sergilemektedir.