LONDRA

London School of English

İngiltere’nin ilk akredite dil okulu olan London School of English kendisini bilinçli bir şekilde “orta büyüklükte bir okul” olarak tanımlar. Aslında bu tanım 2 farklı kampüsü 10’a yakın yurdu, onlarca eğitmeni olan bir okul için mütevazi bir tanım olarak kabul edilebilir fakat ana hedef geniş çapta olanak ve kaynak sunabilecek kadar büyük fakat öğrencilerle tek tek ilgilenebilecek kadar da küçük olmaktır. Önemli olan öğrencinin kendisine kişisel bir hizmet verildiğini her zaman hissedebilmesidir.

 

Okul; iş İngilizcesi ve profesyonel İngilizce derslerinin verildiği Holland Park Gardens, genel İngilizce ve sınav programlarının sunulduğu Westcroft Square olmak üzere iki merkezi kampüsten oluşmaktadır.

 

Holland Park Gardens: 15 Holland Park Gardens, London, W14 8DZ

Westcroft Square: 65 Westcroft Square, London, W6 0TA

 

Bireysel müşterilerinin yanı sıra bir çok kurumsal seviyede müşterisi bulunan London School of English tüm dünyadan şirketlerin profesyonel İngilizce konusunda yardım aldıkları bir adrestir.

Ayrıca Londra kampüslerinde öğrencilerine şefler tarafından özel olarak hazırlanan ücretsiz öğle yemeği sunulmaktadır.

Kurs Türleri

İş İngilizcesi

London School of English’in en önemli çalışma alanı farklı konular ve isteklere yönelik profesyonel/mesleki İngilizce eğitim olanağı verebilmesidir. Uluslararası iş İngilizcesi, etkin iletişim, insan kaynakları, özel sektör, bankacılık, akaryakıt endüstrisi, mühendislik ve hukuk gibi alanlarda başarısı ispat edilmiş programlarla müşterilerine yardımcı olmaktadır. Bu konuların tamamına yakını London School of English’de gerekleştirilen sınavlarla yasal olarak belgelenebilir. Katılımcıları genç profesyoneller ve profesyoneller şeklinde iki ana gruba ayıran okul ayrıca özel isteklere göre programlar hazırlayabilmektedir.

 

Gençlere Yönelik İş İngilizcesi

20-30 yaş arası genç profesyonellerin İngilizce bilgilerinin üzerine iş hayatında kullanılan İngilizceye hakim olmaları amacıyla hazırlanmış program genel İngilizce programlarına destek olarak sunulabildiği gibi başka bir kursa kayıt olmaksızın da katılımı kabul eder. Uzun kariyer yolculuğunun başındaki gençler için tasarlanmış olan program teorik ve pratik eğitimlerden oluşmaktadır.

 

Kursun içerdiği konular şu şekildedir;

– Organizasyon yapısı ve mevcut işletme konuları

– İş toplantısı simülasyonları

– Telefon görüşmeleri simülasyonları

– Etkin sunum yapma teknikleri

– Karşılaştırmalı iş alışkanlıkları ve kültürel farklar

– İşe alım prosedürleri ve pratiği

– Münazaralar

– Çevre ve sosyal hayat

– Politika

– Reklam ve medya

– Teknoloji ve hayata etkileri

– Toplantı içerikleri ve rol çalışmaları

– Onaylama ve karşıt görüşte olma

– Özetlemek

– Yorumları almak

– Uygun sorular sormak

– Mücadele ve görüş savunmak

– Öneri ve teklif yapmak

– Açılış ve kapanış konuşmaları

– Misafir karşılama ve uğurlama

– Sosyal ortamlar

– Etkili telefon kullanma

International Business Communication

Tecrübeli yöneticiler ve direktörler için tavsiye edilen bu program ile katılımcının kısa zaman içerisinde mümkün olan en fazla konuşma yetisini kazanmasına yönelik olarak tasarlanmış bir programdır. Maksimum 6 öğrenciden oluşan gruplar halinde, orta ve üstü seviyedeki öğrencilerin kabul edildiği bu program kapsamında her hafta bir misafir konuşmacı katılımcılar ile buluşturulmaktadır.

 

Kursun içeriğinde aşağıdaki konular yer almaktadır:

– Communication skills

– Meetings

– Management – theory and practice

– Negotiations – persuasion, selling techniques, style

– Presentations

– Leadership and team building

– Business vocabulary

– Teleconferencing

– Resolving conflict

– Networking

– Cross-cultural awareness

 

Ayrıca role play ler ve simülasyonlar ile katılımcıların gerçeğe en yakın iş dünyası modeli içerisine girmeleri sağlanır.

 

Communicating Effectively in English, General and Working English for Frofessionals

International Business Communications kursuna kıyasla işletme ve ticari içerik yoğunluğu düşürülmüş olan bu kurs , farklı sektörlerden profesyonellerin de katılabileceği, genel ingilizce iş iletişimini sağlamaya yönelik bir programdır. Katılımcıların çalışma hayatıyla beraber iş çevrelerindeki sosyal hayatta da kendilerini ingilizce ifade etmelerini hedefleyen programın içerdiği konular aşağıdaki gibidir;

 

– Presentation about one’s own work and organisational structure

– Simulated meetings

– Communication in a professional environment

– Presenting figures and graphs and describing social and political trends

– Comparing national economies, working practices and social conditions

– Aspects of international relations including intercultural understanding

Konaklama Seçenekleri

London School of English dil okulu, öğrencilere aile yanında, yurtlarda veya paylaşımlı dairelerde konaklama seçeneği sunmaktadır.

 

Aile Yanında Konaklama

Öğrenciler okula en fazla 40 dakika mesafede yer alan evlerde yarım pansiyon şeklinde konaklayabilirler. Aileler düzenli olarak okul tarafından denetlenmektedir.

 

Yurt Konaklaması

 
Stay Club Willesden
 
Nevern House

 

Vincent House

 

Paylaşımlı Dairelerde Konaklama
Aktivite ve Geziler

London School of English her hafta öğrenciler için bir aktivite takvimi hazırlar. Pub geceleri, Thames Nehri üzerinde tekne gezisi, müze gezileri, şehir gezileri, West End’de müzikal ve Londra’nın ünlü parklarında açık hava sineması etkinliklerine öğleden sonraları katılabilirsiniz. Hafta sonları ise öğrenciler Bath ve Stonehenge gibi yakın şehirlere düzenlenen günübirlik gezilere katılabilirler.

 

Görülmesi Gereken Yerler

Big Ben: Londra’da Westminster Sarayı’nın yanındaki dünyaca ünlü saat kulesidir. Dünya’nın en büyük ikinci dört taraflı saatidir. “Big Ben” aslında saat kulesinin çanının adıdır, ancak halk tarafından tüm yapıyı belirtmek için kullanılır olmuştur. Yapılan ulusal bir ankette Big Ben, Birleşik Krallık’ın en önemli simgesi seçilmiştir.

 

British Museum: İngiltere’nin Londra  şehrinde dünya’nın her yanından getirilen seçkin Eski Çağ yapıtları ve etnografya koleksiyonlarını kapsayan müzedir. British Museum koleksiyonları dört ana bölümde toplanmıştır: Eski Çağ yapıtları bölümü; sikkeler ve madalyalar bölümü; baskılar ve çizimler bölümü; günümüzde ayrı bir yapıda bulunan “Museum of Mankind” (“İnsanlık Müzesi”) adı verilen etnografi bölümü yer almaktadır.