KEELE

Keele Campus

Program dili: İngilizce | Konum: Keele, İngiltere | Yaş: 10-17 yaş

Alpadia okullarının yaz kampları 1996’dan beri faaliyet göstermektedir ve bugüne kadar 40.000’ın üzerinde öğrenciyi ağırlamıştır.

 

Kurs, pastoral bir atmosferde güzel kırsalları ile ünlenen kampüsü Keele’dedir. Keele, Manchester ve Birmingham’ın tam ortasında zengin kültürel mirasa sahiplik yapan bir konumdadır. Peak Districk Ulusal parkı ve Cannock Chase ile çevrelenmiş bölge öğrencilere sadece sınıf içinde değil, geziler ve belirli projelerle desteklenen programları ile sınıf dışında da öğrenme ortamı sunar. Tüm tesislere erişimin kolay olduğu, güvenilir bir sitede yer alan okulda öğrenciler kendilerini Harry Potter filminde bir karakter olarak düşleyebilirler. Peyzajlı parkları, ormanlık alanları, gölleri, geniş spor tesisleri ile dikkat çeken kampüste etkin ve keyifli bir yaklaşıma sahip öğretmenlerin desteği ile öğrenciler kendilerini rahat hisseder ve keyifli içeriklerle dolu programları sayesinde unutamayacakları bir deneyim edinirler.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– İngiltere vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Tüm dil sınıfları maksimum 15 öğrenci ile sınırlıdır. Yaz programlarının yaş aralığı 10-17 arasında değişmektedir. Dersler 45 dakika sürer. Her 15 kişiye 1 lider öncülük etmektedir. Görsel- işitsel ekipmanlarla entegre edilmiş aydın ferah sınıflarda katılacağınız dersler 08.30’da başlar; öğlen 12.30’a kadar devam eder. Seçmeli olarak haftada 20 veya haftada 25 ders seçeneği vardır.

 

Konaklama

Tek kişilik en suite odalarda konaklayacağınız rezidans yüksek kaliteli ve moderndir. Sınıflara ve yemek salonuna sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alan rezidans kampüs içinde yer almaktadır. Ayrıca merkez alanda bir postane, mini market, gazete bayii, nakit noktaları ve birkaç kitapçı yer almaktadır. Diğer öğrencilerle buluşmak için birçok kişisel alanın yanı sıra ortak alanlar da mevcuttur.

 

Aktivite ve Geziler

Alpadia Keele’nin Liverpool ve Manchester’a yakınlığı sayesinde şehrin zengin yerlerini keşfederken kırsal hayatın sizi rahatlatmasına tanık olacaksınız. Okul sizlere heyecan verici eğlence parklarından muhteşem milli parklara, kültürel anıtlardan eğlence mekanlarına, bol seçenek sunuyor.

 

Efsanevi Beatles grubunun kurulduğu Liverpool kentinden siz de geçmek istemez misiniz? Düzenlenen geziler ile işçiliği ile ün salmış kentin çömleklerini inceleyebileceğiniz alışveriş turlarına katılabilir ve İngiltere’nin en büyük katedraline sahip olan kentin kültürel ve tarihi mekanlarının cazibesine kapılabilirsiniz.

 

Bunun yanısıra; hentbol, badminton, futbol,voleybol, basketbol saatleri programa dahil olan tüm öğrencilerin sosyalleşeceği ve eğleneceği ücrete dahil olan aktivitelerdir.

Video