SWANAGE

Harrow House College

Program dili: İngilizce | Konum: Swanage, İngiltere | Yaş: 8-17 yaş

Kamp, İngiltere’nin güney sahillerinde sıcak bir kasaba olan Swanage’de bulunuyor. Şehir ayrıca Unesco Dünya Mirasları listesinde yer almakta. 1969 yılında kurulan okul muhteşem bir kampüse sahip. 18 yaş altı öğrenciler 8-11 yaş ve 12-17 yaş olmak üzere iki farklı grupta kabul ediliyor.

 

Bournemouth, Poole gibi güney batı sahil kasabalarına son derece yakın konumdadır. Okuldaki Türk öğrenci oranının düşük olması da önemli bir avantaj.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– İngiltere vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Harrow House College’ın sistemi diğer okullara göre biraz farklılaşıyor, haftalık 15 saat genel klasik bir İngilizce eğitimine ek olarak 15 saat öğrencilerin ilgilerine göre seçmeli dersler sunuluyor.

 

Golfden biniciliğe kadar bir çok tematik ders seçimi mümkün. İsteyen öğrenciler opsiyonel olarak sunulan akademik derslerden de faydalanabiliyor.

 

Konaklama

Konaklama kampüs içerisindeki yurtlarda, 2-3 kişilik odalarda gerçekleşiyor. Dileyen öğrenciler haftalık 30-40 GBP ek ücretle tuvalet ve banyosu oda içerisinde olan odaları da seçebiliyor. 5 GBP karşılığında çamaşır yıkama hizmeti de sunuluyor. Yemekler de kampüs içerisinde sunulurken diyet seçenekleri de mevcut.

 

Aktivite ve Geziler

Öğrenciler hafta içi yarım günlük gezilere Swanage, Poole, Bournemouth gibi yakın merkezlere yaparlarken, Cumartesi günleri ise Londra, Oxford gibi tam günlük geziler gerçekleşiyor. Aktiviteler ise genel olarak kampüs içerisinde sportif veya öğrencileri kaynaştıracak eğlence aktiviteleri oluyor.

Video