Kings Colleges İngiltere

KINGS COLLEGES YAZ OKULU

Bir çok şehirde hem yetişkin hem de genç erişkinler için geniş yelpazede, farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde sunulan programlara sahip Kings Colleges (yaz okulları için kullandığı adıyla Kings Summer) yaz okulunun her kampüsünde kaliteden ödün vermeden birinci sınıf İngilizce dil eğitimi alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yaz döneminde farklı kampüslerde 10-17 yaş aralığındaki genç erişkinler için hizmet veren Kings Colleges, mükemmel ve elit yaz okulu tesisleri, güvenli ve oldukça konforlu konaklama merkezleri, birçok heyecan verici tarihi ve turistik lokasyona düzenlediği gezi programı, eğlenceli ve sportif aktiviteleri ile   Kings Colleges dil okulunun altı adet yaz okulu destinasyonu mevcuttur.

Genç erişkinlerin her türlü ihtiyacına cevap verebilecek nitelikteki herşey dahil programların düzenlendiği tüm yaz kamplarında fiziki şartlar, okulun konumu, eğitmenlerin kalitesi, müfredatın içeriği, gezi rotaları, düzenlenen eğlenceli ve sportif aktivitelerin çeşitliliği açısından oldukça iyidir. Konaklama yeri olarak yurtlar dersliklerin olduğu binaya çok yakın veya bazı kampüslerinde aynı alan içerisindedir. Yurt seçeneğinin yanı sıra aile yanı konaklama seçeneği ile hizmet veren kampüsler de mevcuttur. Aileler okula yakın mesafede bulunmaktadır. Aile yanı konaklamada öğenciler tek başlarına ulaşım araçlarını kullanacakları için öğrenci minimum 16 yaşında olmak zorundadır.

Kings Colleges yaz okulları, prestijli okulların kampüslerinde veya okula ait kampüslerde, modern ve tarihle iç içe olan binalara, modern tesislere ve alanında uzman eğitmenlere sahiptir. Öğrencinin her türlü ihtiyacına cevap verebilecek donanımda olan bu kampüslerde ferah ve teknolojik sınıflar, bilgisayar odaları, yemekhaneler, kafeteryalar, açık hava sporları için tenis kortları, futbol – voleybol – basketbol sahaları, havuz ve spor salonları, dans stüdyoları, sanat odası, bahçe ve teraslar mevcuttur.

Öğrencinin ihtiyacına yönelik hazırlanmış müfredat ile alınan kaliteli eğitimin ardından düzenlenen ders sonrası etkinliklerde öğrenciler kampüsün bulunduğu şehirdeki ve yakın şehirlerdeki tarihi ve turistik geziler ile sosyal bir ortamda, ingilizcelerini geliştirme fırsatını bulurlar. Bu sayede yeni arkadaşlıklar, yeni kültürler tanımış olurlar.

Eğitim

Kings Colleges yaz okullarında İngilizce dil eğitimi, öğrencilerin bireysel ihtiyaçları göz önünde bulundurularak dil becerilerine ve öğrenme şekline yönelik düzenlenen müfredat ile alanında uzman eğitmenler tarafından güncel öğrenme metodları kullanılarak pratik odaklı verilmektedir. Müfredatın merkezine öğrenci yerleştirilir ve sürekli pratik yapmasına katkıda bulunulur. Ders sonrası düzenlenen eğlenceli ve sportif aktivite ve gezilerle onların eğlenerek öğrenmelerine, sosyal hayata dahil olmalarına katkı sağlanmaktadır. Her kampüse göre değişkenlik göstermekle birlikte, haftalık ortalama 15 ile 27 saat arası İngilizce kursu yapılmaktadır.

Öğrencilerin dil seviyeleri, kurs başlangıcı olan Pazartesi günü yapılacak seviye tespit sınavının ardından belirlenir. Dil seviyelerinin belirlenmesiyle öğrenciler kendilerine uygun olan sınıflarda İngilizce dil eğitimine başlamaktadır. Kurs programı aktivite ve gezilerle desteklenir. Kurs bitiminde ise öğrencilerin seviyelerini gösteren bir katılım sertifikası verilmektedir. Her kampüste sayılar farklılık göstermekle birlikte sınıf mevcutları 12-15 kişi arasında değişmektedir.

Aktivite ve Geziler

12-17 yaş aralığındaki genç erişkinler bu programlarda derste öğrendikleri teorik bilgiler, kursa destek amaçlı düzenlenen sosyal ve sportif aktivite ve gezi programlarıyla pratiğe eğlenceli bir şekilde dönüştürmektedir. Böylelikle öğrenciler sosyal hayata dahil olarak İngilizce dil becerilerini geliştirmektedirler. Kampüslere göre değişkenlik göstermekle birlikte genel olarak sanat workshopları, badminton, barbekü, basketbol, yemek pişirme, kriket, dans, dodgeball, futbol, film geceleri, havuz partileri, rugby, salsa, squash,yüzme, masa tenisi, yetenek gösterileri, tenis, voleybol, hikaye anlatımı, Quasar, dünya müziği gecesi, oryantrik yarışı, zumba, bisiklet sürme, karaoke gibi eğlenceli ve sportif aktiviteler bulunmaktadır.

Okulun rehber öğretmenler eşliğinde düzenlenen tarihi ve eğlenceli geziler kampüslere göre farklılık gösterdiği gibi genel olarak Londra, Bristol,Oxford, Stonehenge, Longleat House ve Safari Park, Bath, Salisbury, Wells, Cheddar Gorge, Cardiff, Stratford-upon-Avon, Windsor Kalesi, Gloucester, Blenheim Sarayı, Canterbury, Covent Garden, Doğa Tarihi Müzesi, Harrods, Greenwich, Bilim Müzesi, Chester, Alton Kuleleri, Attingham Park, Chirk Kalesi, Ironbridge, Bournemouth, Buckingham Sarayı, Piccadily Sirki, Bluewater outlet alışveriş merkezi gezileri yer almaktadır.

Konaklama

Kampüslere göre değişkenlik göstermekle birlikte okul öğrencilere rezidans ve aile yanı konaklama hizmeti sunmaktadır. Programa, öğrencilerin üç öğün yemekleri dahildir. Gezi günlerinde öğrencilere öğle yemekleri piknik şeklinde verilmektedir. Bazı öğrencilerin herhangi bir şeye alerjisi olabilir. Öğrencilerin hassasiyetleri belirtildiği takdirde öğrenciye uygun diyet yemekleri hazırlanmaktadır.

Öğrenciler tek kişilik veya paylaşımlı odalarda kalırlar. Daha kolay kaynaşabilmeleri adına yakın yaşlardaki öğrenciler aynı odalarda konaklatılır. Kız ve erkek öğrenciler farklı binalarda konaklamaktadır. Öğrencilerin kaldığı binalarda 24 saat gözetmen öğretmen bulunmaktadır. Öğrenciler 7/24 güvenlikli gözetim altındadır. Acil durumlarda ulaşabilecekleri yetkililer daima mevcuttur.

Kings Colleges yaz okulunun 8 farklı noktada yaz kampı bulunmaktadır:

  • Kings Colleges Bath

Dünya Tarihi Mirasları listesindeki, macera dolu tarihi küçük bir şehir olan Bath, Kings Colleges yaz okulunun Bath kampüsüne ev sahipliği yapmaktadır. Bu Harry Poter tarzı büyüleyici yatılı okul merkezinde, İngiltere’nin en eski prestijli okullarından biridir. 12-16 yaş aralığındaki gençlere, 500 hektarlık bu ideal kampüste yaz döneminde mükkemel kalitede hizmetler vermektedir. Kampüsün yemyeşil bahçesi, oyun alanları, ferah ve modern sınıfları, yüzme havuzu, sanat ve mode odaları, tarihi büyük bir yemekhanesi ve dahası mevcuttur. Bu okulun program tarihleri Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Program süresi 2 – 6 haftadır.

  • Cheltenham College,Cheltenham

Ülkedenin en prestijli karma okullarından biri olan Celtenham College, yaz döneminde Kings Colleges dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Öğrencilerin öğrenmesine katkıda bulunacak bir çevreye sahip olan okul, Bath,Bristol ve Oxford şehirlerine 1 saat mesafede bulunmaktadır. 12 – 17 yaş aralığındaki genç erişkinlere arkadaş canlısı bir atmosfer içerisinde, güvenli ve konforlu konaklama seçeneği, modern sınıfları, kaliteli eğitimi, birçok sportif ve eğlenceli aktivite için uygun olan salon imkanı ile hizmet vermektedir. Öğrenciler hem dil becerilerini geliştirmekte hem de sosyal ve sportif aktivitelerle özgüvenini bu tarihi ve sanatsal okulda arttırmaktadır. Bu okulun program tarihi Temmuz ayıdır. Program süresi 2 – 4 haftadır.

  • Christ Church College, Oxford

Şehrin merkezine, Oxford Üniversitesi’nin en prestijli kolejlerinden biri olan Christ Church College, yaz döneminde, öğrencilerin üniversite hayatlarında lazım olacak eğitim standardı sebebiyle 16-19 yaş aralığındaki gençler için Akademik İngilizce Yaz Okulu şeklinde hizmet vermektedir. Yüzyıllar öncesine gideceğiniz, Harry Poter filmindeki yemekhanede yemek yeme, akademik bilgi düzeyinde eğitim alma ve bunların yanı sıra dolu dolu vakit geçirip her anınızda hem öğrenip hem de eğleneceğiniz aktivite ve gezi programlarına dahil olma şansınız vardır. Christ Church College, akademik düzeyde kaliteli bir eğitim almak isteyenler için ideal bir kampüs seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu okulun program tarihi Temmuz ayıdır. Program süresi 2 haftadır.

  • Kings Colleges Beckenham, Londra

Dünya’nın en hareketli ve kozmopolit şehirlerinden biri olan Londra, Kings Colleges Beckenham kampüsünde 14-17 yaş aralığındaki gençler için unutulmaz deneyimler ve hatıralar edinebileceği, her anı dolu dolu geçecek gezi, aktivite ve spor programları ve kaliteden ödün vermeyen, öğrencinin ihtiyacı göz önünde bulundurularak hazırlanmış, alanında uzman öğretmenler tarafından modern yöntemler kullanılarak verilen eğitimin de dahil olduğu ideal bir program sunulmaktadır. Bu okulun program tarihi Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Program süresi 2-11 haftadır.

  • Moreton Hall

100 hektarlık bir bahçe içerisinde, etkileyici mimariye sahip bir binada 3-13 yaş aralığındaki çocuklar için eğitim ve eğlencenin bir arada sunulduğu bir programla yaz döneminde hizmet vermektedir. Eğitim iki grup halinde verilmektedir : 3-7 ve 8-13 yaş. İngiltere’nin Galler sınırına yakın bir mesafede bulunan okulun fiziki şartları ve konumu öğrenciler için idealdir. Sosyal ve sportif aktiviteler ve düzenlenen geziler hem eğlenceli hem de verilen eğitimi destekler niteliktedir. Bu okulun program tarihi Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Program süresi 1-7 haftadır.

  • Pangbourne College

Londra, Oxford, Windsor ve Bath şehirlerine oldukça yakın bir mesafede bulunan bu sevimli kasabada yaz döneminde 10-16 yaşaralığındaki öğrencilere hizmet vermektedir. Öğrenciler, Kings Colleges Pangbourne kampüsünde İngilizce dil eğitimi alarak unutulmaz deneyimlere ve hatıralara sahip olma fırsatını yakalamaktadır. Okul, verdiği yoğun ve kaliteli eğitimin ardından öğrencilerin son derece iyi vakit geçirmeleri için dolu dolu aktivite ve gezi programı düzenleyerek onları her anlarında meşgul etmektedir. Bu okulun program tarihi Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Program süresi 1-6 haftadır.

  • Josephs, Oxford

Şehrin merkezine, Oxford Üniversitesi’nin en prestijli kolejlerinden biri olan St. Josephs College, yaz döneminde, öğrencilerin üniversite hayatlarında lazım olacak eğitim standardı sebebiyle Intensive Academic English programını 15-17 yaş aralığındaki gençler için, Vacation English programını da 16-20 yaş aralığındaki gençler için sunmaktadır. Yüzyıllar öncesine gideceğiniz tarihi bir binada, akademik bilgi düzeyinde eğitim alma ve bunların yanı sıra dolu dolu vakit geçirip her anınızda hem öğrenip hem de eğleneceğiniz aktivite ve gezi programlarına dahil olma şansınız vardır. St Josephs College, akademik düzeyde kaliteli bir eğitim almak isteyenler ve standart yoğunluktaki bir programa dahil olmak isteyenler için ideal bir kampüs seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Intensive Academic English programının tarihi Temmuz ayıdır ve program süresi 2 haftadır. Vacation English programının tarihi Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıdır ve program süresi2-11 haftadır.

  • Farringston, Londra

Birkaç dönümlük güzel parkların arasında yer alan seçkin ve ferah Kings Colleges Farringston kampüsü, 10-16 yaş arlığındaki genç erişkinler için unutulmaz deneyimlere sahip olacakları eğitim ve eğlenceliyi bir arada sunan yaz okulu programı sunmaktadır. Londra’dan sadece 15km uzakta bulunan bu sakin kasabada okul, verdiği yoğun ve kaliteli eğitimin ardından öğrencilerin son derece iyi vakit geçirmeleri için dolu dolu aktivite ve gezi programı düzenleyerek onları her anlarında meşgul etmektedir. Bu programın tarihi Temmuz ayıdır ve program süresi 1-4 haftadır.

Kings Summer Videosu