CANTERBURY

King’s School

Program dili: İngilizce | Konum: Canterbury, İngiltere | Yaş: 8-17 yaş

İngiltere’nin en eski yatılı okulu olma özelliğini taşıyan King’s School’da eğitim almak öğrencilere kendilerini oldukça ayrıcalıklı hissetiriyor.

 

Dünya mirası listesinde yer alan Canterbury Cathedral ve St Augustine’s Abbey ile birlikte şehrin tam kalbinde yer alan okul oldukça merkezi bir konumdadır.

 

Modern konaklama alanları, spor tesisleri ve ortaçağdan kalma eğitim binasıyla İngiltere’de yaz kursuna katılmak isteyen gençler için idealdir.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– İngiltere vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Öğrenciler programın ilk günü katıldıkları seviye belirleme sınavına göre haftalık 20 ders İngilizce eğitim alırlar.

 

En fazla 12 kişiden oluşan sınıflarda öğrencilerin iletişim becerilerinin gelişmesi amacıyla gramer ve konuşma ağırlıklı bir program izlenir.

 

Konaklama

Konaklama kampüs içerisindeki yurtlarda tam pansiyon şeklinde gerçekleştirilir. Paylaşımlı banyo ve tuvaletlerin kullanıldığı yurtlarda odalar çoğunlukla tek kişilik olduğu gibi 2, 3 ve 4 kişinin birlikte kalabildiği daha geniş odalar da mevcuttur. Odalar ve ortak kullanım alanları düzenli olarak temizlenmektedir.

 

Aktivite ve Geziler

Haftalık ders saatlerinin dışında öğrenciler için 2 tam ve 2 yarım gün olmak üzere geziler düzenlenmektedir.

 

Yarım günlük gezilerde Leeds Kalesi ve Dover turları gerçekleştirilirken tam gün geziler Londra, Brighton ve Windsor gibi şehir merkezlerini içerir ve opsiyonel olarak öğrencilere sunulur.

Video