QUEENSWOOD

LINES

Program dili: İngilizce | Konum: Queenswood, İngiltere | Yaş: 11-18 yaş

İngiltere’deki en iyi 10 dil okulu listesinde yer alan Queenswood kampüsü, LINES’in İngiltere’deki ikinci merkezidir. 2007 yılında beri hizmet vermekte olan LINES Queenswood, güzelliğiyle meşhur St Albanas’ın ilçesi Hertfordshire’da konumlanmaktadır.

 

Queenswood Heathrow Havaalanı’na yaklaşık olarak 45, Londra’ya ve Cambride’e ise 60 dakika uzaklıktadır.

 

Kampüs son derece güvenli, huzurlu ve yalnızca özel erişim ile ulaşılabilen Brookmans Park’tadır. Londra’daki tüm havaalanları için okulun kendi karşılama servisi mevcuttur.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– İngiltere vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Maksimum 10 kişilik sınıflarda haftalık 36 derslik yoğun bir İngilizce programı oluşturulmuştur.

 

LINES Queenswood Yaz Kampı, iki ayrı yaş grubuna göre sınıflandırılmıştır. İlk grup; “Little Learners” olarak adlandırılmakta olup, 10-12 yaş arası öğrencilerin katılımına uygundur. İkinci grup ise; “Young Learners” olarak adlandırılmaktadır ve 13-17 yaşındaki öğrenciler katılabilirler.

 

İngilizce derslerine destek olarak oluşturulmuş günlük workshoplar programın öne çıkan özelliklerinden biridir. Öğrenciler workshoplar kapsamında; film yapımı, popüler müzik, drama, gündelik İngilizce, sağlık, moda tasarımı ,gazetecilik ve yaratıcı yazarlık gibi birbirinden eğlenceli ve öğretici konularda çalışırlar.

 

Konaklama

Özel eğitim verilmiş ve özenle kontrol edilen, 24 saat çocuğunuzdan sorumlu olacak aile yanı konaklama ve Young Learners grubundaki çocuklar için tek ya da 2-3 kişilik yurt odalarında konaklama hizmeti mevcuttur.

 

Aktivite ve Geziler

Queenswood her yaş grubuna uygun aktiviteler hazırlamıştır. Basketbol, yüzme, futbol, okçuluk, zumba, el sanatları, hazine avı oyunları bunlardan bazılarıdır.

 

Ayrıca her akşam belli bir tema doğrultusunda etkinlikler düzenlenmektedir.

Video