YORK

Melton College

Program dili: İngilizce | Konum: York, İngiltere | Yaş: 11-17 yaş

Dil öğrenmek için evden ilk defa ayrılan öğrencilerin cesaret isteyen bir sürece girdiklerini biliyoruz. Melton College, öğrencilerinin bağımsız olması için cesaretlendirmek ve kendine güvenen bireyler yetiştirmek için tüm ekibi ile sizleri beklemekte. Melton College özenle yenilenmiş binasında geniş ve özel peyzajlı arazisinde hizmet vermektedir. York’un merkezine yürüyüş mesafesindedir. Yaklaşık 55 yıldır Melton College’ı seçen öğrenciler York’a gelmekte ve şehrin kalabalık alışveriş bölgesinden uzaktaki yerleşim bölgesinde eğitim almaktadırlar. York, özellikle genç öğrencilerin okul dışı aktivitelerde ilgisini çekebilecek zenginliği sunabilen, kendilerini güvende hissetmeleri açısından çok karmaşık ve büyük olmayan bir şehirdir. Bu dostane şehirde konumlanan Melton College yaz aylarında zaman geçirmek için harika bir okuldur. Okulun bahçeleri; öğrencilerin huzur içinde çalışabileceği, tenis, basketbol ve masa tenisi oynayabileceği mekanlardır. Derslikler, konferans salonu, kütüphane, bilgisayar odası, ortak salonlar, kafe gibi özellikleri ile bir arada aynı binada yer almaktadır.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– İngiltere vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Okulu tercih edecek olan öğrenciler genel İngilizce kursunu alırlar. Dersler pazartesi sabah 09.30’da başlar. Haftada 22,5 saatten oluşan dersler gramer, konuşma, yazma, dinleme açısından dengeli ve verimli bir şekilde organize edilmiştir. Haftanın 3 gününe 60 dakikalık sabah dersleri, 2 gününe de 45 dakikalık öğleden sonra dersleri planlanmıştır. Sınıflar en fazla 14 kişiden oluşmaktadır. Sınıf dışında da öğrenmeye önem veren okul, öğrenciler için ‘guided e-learning system’e sahiptir. Bu sistem sanal ortamda öğrencilerin etkinliklere ulaşımını, sosyal program takvimini görmelerini, arkadaşları ile iletişim halinde olmalarını kolaylaştırır. Öğrencilerin gelişimini izlemek, teşvik ve tavsiyede bulunmak için kişisel bir öğretmen atanır. Tüm öğrenciler için geçerli olan bu sistem ücretlere dahildir.

 

Konaklama

Öğrenciler için Melton College’ı yürüme mesafesinde özenle seçilmiş aile yanında konaklama imkanı sunuyor. Tam pansiyon konaklamadan yararlanacak olan öğrenciler otobüs kartına ve pazar günü transfer işlemlerine ‘Homestay Ekstra’ paketi sayesinde ücret ödemeyeceklerdir. Konaklama pazar günü başlar ve yine pazar günü biter. 18 yaşından küçükler aile yanı konaklamada odayı başka bir dil okulu öğrencisi ile paylaşır.

 

Refah ve konaklamaya dersler kadar önem veren okul, öğrencilerle ilgilenmek, konaklama ve transferlerle ilgili sorunlarınıza çözüm bulmak, tıbbi randevuları düzenlemek gibi ihtiyaç duyacağınız konular için öğrenci hizmetleri bölümüne sahip.

 

Aktivite ve Geziler

Sokaklarının, müzelerinin, tarihi binalarının öğrenciler tarafından görülmesi gerektiği, şehirden en iyi şekilde yararlanmak için haftada bir öğleden sonra bir müzeye, bir cazibe merkezine ya da şehirde bir etkinliğe okulun programı dahilinde katılabilirsiniz.

 

Haftada üç akşam etkinlik düzenleyen okulun Melton E-öğrenme kulübü vardır. Derslerden sonra isterseniz edebiyat içerikli ve çalışma becerilerini geliştiren aktivitelerde yer alabilir ya da spor, oyun, aşçılık, el işi gibi aktivitelerden birini seçerek sosyalleşip, eğlenebilirsiniz. İsteğe bağlı ekstra etkinlikler de bulabilirsiniz.