SOMERSET

Bruton Campus

Program dili: İngilizce | Konum: Somerset, İngiltere | Yaş: 12-17 yaş

Millfield dil okulu, 18 yıllık tecrübesi ile yaz kursları programlarını yürüttüğü kampüslerinden biri olan ‘Bruton Campus’ ile Somerset kırsalında konumlanmaktadır. British Council tarafından akredite edilen okul aynı zamanda English UK ve Quality English üyesidir.Kampüsün kırsal bir bölgede konumlanması beraberinde öğrencilerin farklı öğrenme deneyimleri edinmelerini sağlayacak tesisleri olanaklı kılmıştır. Bu sayede öğrenciler canlı ve farklı bir ortamla karşılaşacak ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle arkadaş olup, dil becerilerini geliştirebilecekler. Bristol Havaalanı60 dakika kadar, Londra 2,5 saat, Bristolise 1 saat uzaklıktadır.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– İngiltere vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Öğrenciler rehber öğretmen eşliğinde kendi ders programlarını kendileri oluştururlar. Öğrencilerin ders seçebileceği İngilizce odaklı ve etkinlik odaklı olmak üzere iki farklı kategori vardır. Cumartesi günleri öğrenciler, yaptıkları seçimler üzerine öğretmenleri ile değerlendirme yapar ve bir sonraki haftanın seçimini yaparlar.

 

İngilizce odaklı dersler şunlardır: genel İngilizce, konferans ve seminerler, güncel olaylar, yaratıcı yazarlık, tartışmalar, münazara, gazetecilik, gösteri sanatları, şiir, edebiyat, sunum becerileri, telaffuz..

 

Etkinlik odaklı dersler şunlardır: sanat, klasik müzik, aşçılık, mandarin (başlangıç seviye), İspanyolca (başlangıç seviye), Rock, tenis, fotoğraf, voleybol, spor ve rekreasyon..

 

Öğrenim planlarını ilgi çekici kılmayı hedefleyen program, haftalık 15 saat İngilizce odaklı derslerden + 8 saat de etkinlik odaklı derslerden oluşmaktadır. Kişiselleştirilmiş programların ders materyalleri tüm öğrencilere ücretsiz  verilir. Materyaller içinde okula özgü ‘thinking notebook’ denilen bir tür düşünme defteri vardır. Bu defterler kelime hazneleri, dil bilgisi alıştırmaları içeren bir günlük ve sözlük görevinde olup öğrenme deneyimini benzersiz kılmaktadır. Bu defterlerin yanı sıra  kursun başında verilen başarı kartları vardır. Süreç boyunca gösterdikleri performans sonucu öğrencilerin bu kartlardan toplamaları istenir. Bu uygulama ile performans arttırılması hedeflenir.

Konaklama

Kız ve erkek öğrenciler kampüs içerisinde farklı yurt binalarında konaklar. Yurtlar eğlence aktiviteleri için ideal olan oyun alanlarının yakınındadır.  Her yurdun işletilmesinden ve öğrencilerin rahatlığından sorumlu görevliler vardır. Okul görevlileri kampüs içerisinde kendilerine ayrılan kısımda öğrencilerle aynı çatı altında konaklarlar. Bu sayede öğrencilerin güvenlikleri sağlanmış olur. Odalar 2, 3 ve 4 kişiliktir. Kampüste saat 06.00 ve 22.30 saatleri arasında Wi-Fi ve her yurtta öğrencilerin aileleri tarafından aranabilecekleri telefon hizmeti mevcuttur.

 

Her yemek saatinde farklı sağlıklı yiyecek seçenekleri vardır.  Öğrenciler inançlarına veya tercihlerine göre oluşturulmuş menülerle 3 öğün yemek yiyebilirler. Kampüste yer alan yemekhanelerde personeller ve öğrenciler birlikte yerler, yurtlarda ise ikramlar vardır bu sayede öğrenciler sağlıklı ve dengeli beslenmeye teşvik edilir.

 

Aktivite ve Geziler

Öğrencilere gün içinde aldıkları İngilizce eğitimin yanında şehri tanıtmak için haftada 1 tam gün bir de yarım gün gezi düzenlenir. Okulun bu yıl gezi programına aldığı Warner Bros Studio, Tour London, The Making of Harry Potter günü sanırız birçok öğrencinin dikkatini çekecektir.  Diğer gezi planları arasında Dovecot’a yürüyüş ya da Houser’a ziyaret, Wirth Art Gallery vb. yer alır. Aktiviteler ise öğrencilerin seçimlerine göre değişir: yaratıcı yazarlık, tartışmalar, münazara, gazetecilik, gösteri sanatları, şiir, tenis, fotoğraf, voleybol, spor ve rekreasyon.