GLASTONBURY

Millfield

Program dili: İngilizce | Konum: Glastonbury, İngiltere | Yaş: 6-11 yaş

Yaz programlarını tercih eden öğrencilere sosyal ve kültürel eğitim programları ile desteklenmiş İngilizce eğitimini sunan kampüs İngiltere’ye ilk defa gelen öğrenciler için güvenli bir arazide bulunması bakımından tercih sebebidir. Bristol Havaalanı yaz kursuna sadece 60 dakika kadar uzaklıktadır. Londra’ya ortalama 2,5 Bristol’e ise 1 saat uzaklıkta bulunan kampüs öğrencilerine benzersiz bir deneyim yaşatmayı hedefler. Millfield’in yaz kurslarından birini yürüttüğü merkez Glastonbury’nin tenis kortlarına, 25 metrelik yüzme havuzuna, binicilik alanlarına, aşçılık odalarına, tırmanma duvarlarına sahip olması dikkat çekici özelliklerindendir.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– İngiltere vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Millfield’ın ana amacı öğrencilere ilgi çekici bir öğrenme deneyimi sunmaktır. Öğrenciler seviyelerine uygun olarak haftada 15 saat İngilizce eğitim alırlar. Programın ilk günü bir seviye tespit sınavı gerçekleştirilir. Sabah dersleri 09.00’da başlar 12.30’a kadar sürer. Programı daha iyi yürütmek ve yetenekleri daha iyi ortaya çıkarabilmek adına her sınıfta 2 öğretmen vardır. Genel İngilizce programını seçen her öğrenci programın önemli bir parçası olan ve her derste kullanılan bir tür kurs ve kelime organizatörü görevinde olan defterlere sahip olur. Öğrenmeleri düzenlemek için okul tarafından kursun başında verilen bu ‘thinking notebook’lar kelime haznelerini geliştirmeye yönelik, dil bilgisi alıştırmaları içeren bir günlük ve sözlük görevinde olup öğrenme deneyimini benzersiz kılmaktadır. Bu kurs ve kelime organizatörlerini tamamlamayı teşvik etmek ve öğrencinin performansını arttırmak için ‘star card’ uygulaması vardır.

 

Konaklama

Kız ve erkek öğrenciler kampüs içerisinde farklı yurt binalarında konaklarlar. Bu yurtların çoğu kampüs içinde yer almaktadır. Okulda görevli öğretmenler kampüs içerisinde kendilerine ayrılan kısımda öğrencilerle aynı çatı altında konaklama yaparlar. Bu vesile ile öğrencilerin kontrolleri sağlanmış olur. Buna ek olarak her yurdun işletilmesinden ve öğrencilerin rahatlığından sorumlu görevliler vardır. Kampüste saat 06.00 ve 22.30 saatleri arasında Wi-Fi ve öğrencilerin aileleri tarafından aranabilecekleri telefon hizmeti mevcuttur. Yurtlar iki, üç, dört, beş ve altı yataklı odalardan oluşmaktadır. Odalar haftalık, ortak alanlar ise günlük olarak temizlenmektedir. Öğrenciler kampüs içinde bulunan kafeteryadan ve spor tesislerinden diledikleri gibi faydalanabilirler.

 

Öğrenciler inançlarına, tercihlerine ya da özel diyet gereksinimlerine göre oluşturulacak menülerle 3 öğün yemek yiyebilirler. Tüm damak tatlarına uyan yemek seçeneklerine ulaşılabileceği gibi vejetaryen seçenekler de mevcuttur. Kampüste yer alan yemekhanelerde personeller ve öğrenciler birlikte yerler, evlerde ise ikramlar vardır bu sayede öğrenciler sağlıklı ve dengeli beslenmeye teşvik edilir.

 

Aktivite ve Geziler

Çeşitli spor aktiviteleri; badminton, basketbol, dans, futbol ve yüzme gibi etkinliklere sabah derslerinden sonra katılabilirsiniz. Rock Festivali, Millfield ve müzikal, uluslararası yemek festivali ve daha birçok heyecan verici etkinliklerle de unutulmaz bir yaz yaşayabilirsiniz. Sosyal programlar her anı özel kılmayı ve öğrencilerini meşgul tutarak, dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle eğlenceli ve keyifli bir ortamda İngilizce pratik yapma fırsatını sağlar. Bazı akşam aktivite saatlerinde tüm kampüs öğrencileri bir araya gelir. Bu akşam aktiviteleri su olimpiyatları, diskolar, yetenek şovları, evler arası şarkı yarışmaları ve çok daha fazlasını içerir.

 

Aktif, tarihi, eğlenceli ve eğitici geziler her hafta içinde bir tam bir de yarım gün olacak şekilde planlanmıştır. Öğrencilere rehberlik sağlayan ve öğrencilerin ders deneyimlerini sınıf ötesine taşımayı hedefleyen Millfield personeli gezilere eşlik eder. Bir günlük geziler arasında; Theme Parks, Oxford, Exeter and Bristol gibi şehir turları, Bournemouth ve Lyme Regis’e sahil gezileri, Cardiff Castle and Science Museum gibi rotalar bulunmaktadır. Yarım günlük turlara da Longleat, Wells, Bath, Wookey Hole Caves, Fleet Air Arm Museum örnek verilebilir. Glastonbury kampüse özel Chessington World of Adventures’ı da unutmamalı.

Video