SOMERSET

Street Campus

Program dili: İngilizce | Konum: Somerset, İngiltere | Yaş: 12-17
yaş

18 yıllık deneyime sahip Millfield’in yaz kursları 3 farklı kampüste gerçekleşmektedir. Bu yaz merkezlerinden biri olan Street Campus, İngiltere’nin Somerset kırsalında yer almaktadır. Bristol Havaalanı yaz kurslarına 60 dakika kadar uzaklıktadır. Londra’ya ortalama 2,5, Bristol’e ise 1 saat uzaklıkta bulunan kampüs öğrencilerine benzersiz bir deneyim yaşatmayı hedefler.

 

Olimpik bir yüzme havuzu, binicilik alanı, golf sahası, tenis kortu, konser salonu, tiyatro ve sanat galerisi gibi sahip olduğu tesisleri ile büyük ve modern bir kampüstür. Tüm personel ve öğrencilerin büyük bir aile gibi hissedeceği kampüs, öğrencilerin güvenliğine önem verir. Öğrenme deneyimini ilgi çekici hale getirmeyi hedefleyen okul British Council tarafından akredite edilmekle birlikte English UK ve Quality English üyesidir.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– İngiltere vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Genel İngilizce programları için öğrenciler ilk gün sınava girerler ve uygun sınıflara yerleştirilirler. Dersler sabah 09.00’da başlar ve 12.30’a kadar devam eder. Haftada 15 saat ders içeren programı daha iyi yürütmek ve yetenekleri daha iyi ortaya çıkarabilmek adına her sınıfta 2 öğretmen vardır. Derslerde kullanılan ve akademik programın vazgeçilmez bir parçası olan ‘thinking notebook’ lar kelime hazineleri, dilbilgisi alıştırmaları içeren bir günlük ve sözlük görevinde olup öğrenme deneyimini benzersiz kılmaktadır. Genel İngilizce programını seçen her öğrenci programın önemli bir parçası olan ve her derste kullanılan bu kurs ve kelime organizatörüne sahip olacaktır. Ayrıca her öğrenci kursun başında bir başarı kartına sahip olur. Bu başarı kartı uygulaması ile hedeflenen öğrencinin performansını arttırmaktır.

 

Konaklama

Kız ve erkek öğrenciler kampüs içerisinde farklı yurt binalarında konaklarlar. Bu yurtların çoğu kampüs içinde yer almaktadır. Okulda görevli öğretmenler kampüs içerisinde kendilerine ayrılan kısımda öğrencilerle aynı çatı altında konaklama yaparlar. Bu vesile ile öğrencilerin  kontrolleri sağlanmış olur. Buna ek olarak her yurdun işletilmesinden ve öğrencilerin rahatlığından sorumlu görevliler vardır. Tek kişilik özel banyoya sahip odalarda kalınabileceği gibi iki kişilik odalar da mevcuttur. Kampüste saat 06.00 ve 22.30 saatleri arasında Wi-Fi ve her yurtta öğrencilerin aileleri tarafından aranabilecekleri telefon hizmeti mevcuttur.  Kıyafetler haftada iki kez okul tarafından yıkanır. Öğrenciler kendi banyo havlularını getirmelidir. Nevresimler haftada bir kez temin edilir ve değiştirilir.

Kampüs, öğrencilere uluslararası yemekleri deneyebilecekleri seçenekler sunmaktadır. Vejetaryen seçenekler mevcuttur. İnançlarına, yaşam tarzı tercihlerine ya da özel diyet gereksinimlerine göre 3 öğün yemek öğrencilere sunulmaktadır. Öğrenciler kampüste yer alan yemekhanelerde bir aile ortamında hissederek yemeklerini yerken yurtlarda sunulan ikramlar sayesinde de sağlıklı ve dengeli beslenmeye teşvik edilirler.

 

Aktivite ve Geziler

Büyük bir kampüse sahip olan okul farklı disiplinlerden aktivite çeşitliliği sunar. Badminton, basketbol, atletizm, futbol, hokey, satranç, dans, moda, müzikal, squash, şarkı sözü yazma ve vokal yeteneğini geliştiren rock aktivitesi, tetratlon, yüzme ve DJ’lik gibi hem eğlence hem sanat hem spor odaklı bir sürü etkinliğe sabah derslerinden sonra katılabilirsiniz. Rock Festivali, Millfield ve müzikal, uluslararası yemek festivali ve daha birçok heyecan verici etkinliklerle de unutulmaz bir yaz yaşayabilirsiniz. Sosyal programlar, her anı özel kılmayı ve öğrencilerini meşgul tutarak, dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle eğlenceli ve keyifli bir ortamda İngilizce pratik yapma fırsatı sağlar. Akşam aktiviteleri ise diskolar, yetenek şovları, yurtlar arası şarkı yarışmaları ve çok daha fazlasını içerir.

Aktif, tarihi, eğlenceli ve eğitici geziler bir tam bir de yarım gün olacak şekilde planlanmıştır. Öğrencilere  rehberlik sağlayan ve öğrencilerin ders deneyimlerini sınıf ötesine taşımayı hedefleyen Millfield personeli gezilere eşlik eder. Bir günlük geziler arasında; Theme Parks, Oxford, Exeter ve Bristol gibi şehir turları, Bournemouth ve Lyme Regis’e sahil gezileri, Cardiff Castle and Science Museum gibi rotalar bulunmaktadır. Yarım günlük turlara da  Longleat, Wells, Bath, Wookey Hole Caves, Fleet Air Arm Museum örnek verilebilir. Street kampüse özel Thorpe Park gezisini de unutmamalı.