BATH

Prior Park College

Program dili: İngilizce | Konum: Bath, İngiltere | Yaş: 10-17 yaş

Prior Park College, Dünya Mirası listesinde yer alan Bath kentine tepeden bakan pitoresk bir arazide konumlanmıştır. Roma tarzı köprüsü, heykelleri ve süslü şapeli ile okul, yemyeşil bir arazi üzerinde yer alır.

 

Londra, otobüs veya trenle kolay ulaşılacak mesafededir. Heathrow Havaalanı 90 dk uzaklıktadır.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– İngiltere vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Okulun ilk günü yapılan seviye belirleme sınavı yapılır.Haftada 15 saat İngiliz dili becerileri ve kültürü hakkında ders işlenmektedir. Dersler hafta içi her gün 09:00–12:30 saatleri arasında yapılmaktadır.

 

Yoğun program talep eden öğrenciler haftada 4 saatlik öğleden sonra aktivitelerini 4 saatlik öğleden İngilizce dersleri ile değiştirebilirler. (Fark ücreti: Haftalık £ 35).

 

Konaklama

Kampüs içindeki öğrenci yurdunda 1-6 kişilik odalarda tam pansiyon konaklama yapılır. Tek kişilik odalar yaşı büyük olan öğrencilere ayrılır. Banyo ve tuvaletler ortak kullanımlıdır.

 

Kız ve erkek öğrenciler farklı binalarda konaklar. Ayrıca kız yurdunda üç tane ortak öğrenci salonu, mutfak ve yemek salonu da vardır.

 

Aktivite ve Geziler

Dans, drama, sanat ve zanaat, futbol, tenis, badminton, alışveriş, voleybol, moda gösterisi, kil çalışması, kriket, tiyatro, zumba, yoga, ve dahası…

 

Roman Baths, Bristol, Cheltenham, Lacock Abbey, London, Oxford, Salisbury and Stonehenge, Bristol Aquarium, Cardiff & Cardiff Castle, Cambridge, London & National Gallery…

Video

Konaklama