YORK

Queen Ethelburga’s College

Program dili: İngilizce | Konum: York, İngiltere | Yaş: 10-17 yaş

New College Group, prestijli bir İngiliz yatılı okulu olan Queen Ethelburga’s College’da öğrencilerine gerçek bir İngiliz kültürü deneyimi sunmaktadır. Kampüsün York’a çok yakın bir yerde konumlanması ve sahip olduğu özellikleri sayesinde dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerine keyifli ve verimli bir deneyim sunmayı hedefler. Bu hedefleri destekleyen kampüs olanakları içerisinde yüzme havuzu ve jakuzi, futbol ve rugby sahaları, oyun odaları, tenis kortları, kapalı spor sahaları vardır.

 

Yabancı bir ülkede yaşayan uluslararası öğrencilerin karşılaşabileceği potansiyel sorunların farkında olan ve özellikle de genç öğrencilerin, ailelerinin yurt dışına çıktıklarında yaşadıkları endişeleri bilen okul, özel bir refah ve koruma ekibine sahiptir, öğrenciler her zaman desteklendiklerini bilirler.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– İngiltere vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

‘British Cultural Experience’ temalı program haftada 15 saat ders içerir. Öğrencilerin İngiliz kültürünü öğrenmelerine yönelik aktivite ve dersler içeren program, İngiltere’nin en eski şehirlerinden York ‘ta gerçekleştirilmesi dolayısıyla amacına uygundur. Sadece sınıf içi etkinliklerle değil destekleyici aktivite ve gezileri sayesinde İngiliz kültürünü tam yerinde öğreneceksiniz. Bilgisayar ve projeksiyonlu modern sınıflarda dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle arkadaş olacak ve İngilizce öğreneceksiniz. Pazartesi yerleştirme testine girdikten sonra size uygun sınıflarda eğitime başlayacaksınız.

 

Konaklama

Kampüs içindeki rezidanslarda konaklayabilirsiniz. Banyo oda içindedir. Öğrencilerin güvenliği adli taramadan geçmiş personeller tarafından sağlanmaktadır.

 

Aktivite ve Geziler

York’un kalbinde konumlanan York Chocolate Story hangi kalbi fethetmez ki, okulun gezi programında yer alan bu gezi size çikolata yapımında oldukça ünlü olan ailelerin tarihini, çikolata ürünlerinin ardındaki şaşırtıcı sırları ve etkileyici gerçekleri aktaracak bir turdur. Ünlü spor kulüplerine ev sahipliği yapan Manchester’in kendini dünyaya spor şehri olarak da tanıttığı aşikâr, okul gezi planlarında Manchester’a ve Old Trafford stadyumuna da yer veriyor. Herkesin ilgisini çekebileceği bir planın yer aldığı gezi turlarından biri de Jorvic Viking Centre’a gerçekleştiriliyor. Viking hayranlarını mutlu edecek bu müzede Viking yaşamını betimleyen gerçekçi mankenleri gördüğünüzde sadece bir müzede olduğunuzu değil unutulmaz bir deneyiminin içinde yer aldığınızı hissedeceksiniz. Bir diğer gezi noktası olan Newcastle’da tüm gün süren gezi Discovery Museum’u içermektedir. İnteraktif ekranlarla donatılmış müze eğlendirirken bölge hakkında bilgilenmenizi de sağlıyor.

 

Gezi planları ile İngiliz kültürünü öğrenecek akşam vakitlerinde de karaoke, film geceleri, tiyatro workshopları, yüzme, basketbol yarışmaları, tişört boyama gibi aktiviteler sayesinde yeni arkadaşlar edinecek ve sosyalleşeceksiniz.

Video