CAMBRIDGE

Sir Laurence, Lucy Cavendish College

Program dili: İngilizce | Konum: Cambridge, İngiltere | Yaş: 13-16 yaş

Program Cambridge Üniversitesi’ne bağlı kolejlerden biri olan Lucy Cavendish College kampüsü içerisinde sunulmaktadır. Kampüsün içindeki bahçeler ve yeşil alanlar ders ve aktivite sonrası zamanlarda dinlenmek için çok uygundur.

 

Cambridge şehir merkezine 10 dk yürüme mesafesinde yer alan okulda 6 sınıf, kafeterya, yemekhane çalışma odası, ücretsiz internet erişimli bilgisayar odası bulunuyor.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri

– İngiltere vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Haftada 20 ders genel İngilizce + 8 ders İngiltere’de üniversite okumayı planlayan öğrenciler için İngiltere’nin üniversite eğitimi konusunda genel bilgiler verilmektedir.

 

Kolej sistemi, bilimsel araştırmalar, üniversite nasıl seçilir, etkili mülakat teknikleri gibi içerikler müfredatta mevcuttur.

 

Konaklama

Öğrenciler kampüs içerisindeki yurtlarda 2 kişilik odalarda tam pansiyon şeklinde konaklar. Tek kişilik özel banyo ve tuvaleti olan yurtlar kampüs dışarısında yer alır.

 

Öğrenciler hemcinsleriyle farklı uluslara ait öğrencilerle odaları paylaşırlar. Banyo ve WC’ler ortak kullanımlıdır.

 

Aktivite ve Geziler

Karaoke, disko, tanışma partileri, film geceleri, spor müsabakaları, tişört tasarımı, takı yapma, maske boyama, çanta tasarımı, origami, kek süsleme, nehirde tekne gezisi, futbol, voleybol, frizbi, tenis, quizler, takım oyunları, drama ve dahası…

 

Londra, Stratford-upon-Avon, Oxford, Warwick Kalesi, Leeds Kalesi, Harry Potter stüdyo turu ve dahası…

Video

Okul