HERTFORDSHIRE, LONDRA

St Albans

Program dili: İngilizce | Konum: Hertfordshire-Londra, İngiltere | Yaş: 7-17 yaş

Londra’ya 30 km uzaklıktaki Bell Schools St Albans yaz okulu yemyeşil bir bahçeyle çevrili, yaşam, eğitim, öğretim ve sosyal etkinlikler için son derece elverişlidir ve 60 dönümlük eski bir manastır olan Victoria Manastırı arazisinde içinde bulunur. Dersler ve konaklama ana binada sunulur. Kampüs avluya bakan binalardan oluşur.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri

– İngiltere vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Haftada 24 saat eğitimin alındığı okulda standart 15 saatlik eğitimin ardından 7-11 ve 12-17 yaş aralığındaki öğrenciler için farklı seçmeli dersler sunulmaktadır.

 

Öğrencilerin aktif, akademik veya yaratıcı olmak üzere bölümlere ayrılan seçmeli ders gruplarındaki 3 seçmeli dersi seçme hakkı bulunmaktadır. Seçmeli dersler toplamda haftalık 9 saattir.

 

Konaklama

Bell English St Albans, öğrencilerine okul yurtlarındaki çift kişilik paylaşımlı odalarda tam pansiyon konaklama imkanı sunmaktadır. Kız ve erkeklerin farklı binalarda kaldığı yurtlarda duş ve tuvaletler paylaşımlı kullanılmaktadır.

 

Odalar ve banyolar düzenli olarak temizlenip haftalık temiz çarşaflar yurt tarafından verilmektedir. Öğrenciler haftada bir ücretsiz olarak çamaşır yıkama hizmetinden yararlanabiliyor.

 

Aktivite ve Geziler

Öğrencilerin tercihlerine göre aktiviteler değişiklik gösterir. Genel aktiviteler grup oyunları, yarışmalar, hazine avı oyunu, film geceleri ve dahasıdır.

 

Londra, Cambridge, Oxford ve Stratford-upon-Avon 3 tam günlük gezi rotalarıdır.

Video