ST GİLES YAZ OKULU

ST GILES YAZ OKULU

St Giles yaz okulu, kaliteden ödün vermeyen İngilizce dil eğitimiyle yıl boyunca 18 yaş ve üzeri yetişkinlere, yaz dönemlerinde de 8-17 yaş aralığındaki gençlere junior programları ile hizmet vermektedir. Mükemmel yaz okulu tesisleri ve güvenli ortamlardaki konaklama merkezleri, eğlenceli ve sportif aktiviteleri ile  St Giles dil okulunun farklı şehirlerde beş adet yaz okulu bulunmaktadır.

St Giles dil okulu, çocuk ve genç yetişkinler için herşeyin düşünüldüğü paket programların yapıldığı tüm yaz kamplarının fiziki şartları oldukça iyidir. Konaklama yerleri dersliklerin olduğu binaya çok yakın veya bazı kampüslerinde aynı alan içerisindedir. Tarihi binalarda, prestijli okulların kolejlerinde, modern tesislere ve öğrencilerin rahat edebileceği konforlu konaklama yerlerine sahiptir. Öğrencinin ihtiyacı olabilecek herşeye bu kampüslerde mevcuttur: donanımlı sınıflar, multi medya merkezleri, bilgisayar odaları, yemekhaneler, açık hava sporları için tenis kortları, futbol – voleybol – basketbol sahaları, havuz ve spor salonları şubelerinde bulunan imkanlardandır.

Bulunduğu şehirdeki tarihi ve turistik gezilerin yanı sıra yakın şehirlere düzenlenen geziler ile öğrenciler günlük hayatla bir arada İngilizce dil eğitimine programına dahil edilmektedir. Öğrenciler ders sonrası etkinliklerle sosyal bir ortamda, ingilizcelerini geliştirme fırsatını yakalamakla birlikte edindiği yeni arkadaşlarla hayatının sonraki dönemlerinde de sürecek dostluklar kazanmış olur.

Eğitim

St Giles yaz okullarında öğrencilerin bireysel ihtiyaçları ve dil becerileri göz önünde bulundurularak düzenlenen müfredat, alanında uzman eğitmenler tarafından güncel öğrenme metodları ile pratik odaklı öğretilmektedir. Sosyal hayattaki aktivite ve gezilerle onları eğlenerek öğrenmelerine, sosyal hayata dahil olmalarına katkı sağlamaktadır. Her kampüse göre değişkenlik göstermekle birlikte, haftalık ortalama 20 ile 25 saat arası İngilizce kursu yapılmaktadır.

Öğrencilerin dil seviyeleri, kurs başlangıcı olan Pazartesi günü yapılacak seviye tespit sınavının ardından belirlenmektedir. Dil seviyelerinin belirlenmesiyle öğrenciler kendilerine uygun olan sınıflarda İngilizce dil eğitimine başlamaktadır. Kurs bitiminde ise öğrencilerin seviyelerini gösteren bir katılım sertifikası verilmektedir. Her kampüste sayılar farklılık göstermekle birlikte sınıf mevcutları 12-15 kişi arasında değişmektedir.

Aktivite ve Geziler

8-17 yaş aralığındaki genç yetişkinler bu programlarda derste öğrendikleri teorik bilgileri aktivite ve gezi programlarıyla pratiğe eğlenceli bir şekilde dönüştürmektedir. Böylelikle sosyal ve eğlenceli hayatla iç içe olarak İngilizce dil becerilerini geliştirmektedirler. Kampüslere göre değişkenlik göstermekle birlikte genel olarak film geceleri, yüzme, karaoke, yetenek showları, boeling, masa tenisi, futbol, voleybol, basketbol, perküsyon workshopları, squash, disko eğlencesi, buz pateni gibi sosyal ve sportif aktiviteler bulunmaktadır.

Okulun rehber öğretmenler eşliğinde düzenlenen tarihi ve eğlenceli geziler kampüslere göre farklılık gösterdiği gibi genel olarak London Eye, Thames Nehri gondol gezisi, Londra Kalesi, Windsor Kalesi, Warwick Kalesi, Cambridge, York, Oxford, Brighton, Bath, Manchester, Sherwood Ormanı, Bournemouth, Stonehenge, Stratford upon Avon, Hasting, Leeds Kalesi gezileri yer almaktadır.

Konaklama

Okul öğrencilere kampüs konaklama hizmeti sunmaktadır. Programa, öğrencilerin üç öğün yemekleri dahildir. Gezi günlerinde öğrencilere öğle yemekleri piknik şeklinde verilmektedir. Bazı öğrencilerin herhangi bir şeye alerjisi olabilir. Öğrencilerin hassasiyetleri belirtildiği takdirde öğrenciye uygun diyet yemekleri hazırlanmaktadır.

Öğrenciler tek kişilik veya paylaşımlı odalarda kalırlar. Daha kolay kaynaşabilmeleri adına yakın yaşlardaki öğrenciler aynı odalarda konaklatılır. Kız ve erkek öğrenciler farklı binalarda konaklamaktadır. Öğrencilerin kaldığı binalarda 24 saat gözetmen öğretmen bulunmaktadır. Öğrenciler 7/24 güvenlikli gözetim altındadır. Acil durumlarda ulaşabilecekleri yetkililer daima mevcuttur.

St Giles yaz okulunun 5 farklı noktada yaz kampı bulunmaktadır:

University College London, Londra

Bloomsburry’nin tam kalbinde bulunan ve Londra’nın en meşhur üniversitesi olan UCL’ın kampüsünde eğitim veren St Giles International dil okulu, 10-17 yaş aralığındaki genç erişkinlere yaz döneminde hizmet vermektedir. Kampüsün yemyeşil bahçesi, oyun alanları, ferah ve modern sınıfları mevcuttur. Bu okulun program tarihleri Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Program süresi 2 – 6 haftadır.

University of Notthingham, Notthingham

10 – 17 yaş aralığındaki genç erişkinler için arkadaş canlısı atmosferi, merkezi konumu, son derece güvenli ve konforlu konaklama seçeneği, modern sınıfları, birçok sportif ve eğlenceli aktivite imkanı ile hizmet vermektedir. Öğrenciler hem dil yeteneklerini akademik anlamda geliştirmekte hem de sosyal ve sportif aktivitelerle özgüvenini arttırmaktadır. Farklı milletlerden arkadaş edinmelerinden dolayı farklı kültürleri tanıma fırsatı bulurar. Bu okulun program tarihi Haziran veTemmuz aylarıdır. Program süresi 2 – 6 haftadır.

Solent University, Southampton

Yüksek kalitedeki standartlarıyla çağdaş ve modern bir eğitim imkanı, kapalı salonlarda sportif, açık alanlarda da eğlenceli aktivite seçenekleri sunan St Giles Southampton yaz okulu 10-17 yaş aralığındaki genç erişkinler için ideal kampüs seçeneği olarak hizmet vermektedir. İngiltere’nin en yeşil şehirlerinden biri olan Southampton birçok tarihi ve kültürel mirasa ev sahipliği yaptığı için öğrencilerin bu gezilerde İngiltere kültürünü öğrenme fırsatları da olmaktadır. Birçok sportif imkana ve eğlenceli sosyal aktivite ve gezi programına sahip olan bu kampüste öğrenciler unutulmaz anılara ve arkadaşlıklara sahip olacaktır. Bu okulun program tarihi Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Program süresi 2 – 6 haftadır.

University of Cambridge – Sydney Sussex, Cambridge

Londra’ya 1 saat mesafede bulunan Cambridge şehrinin tam kentinin merkezinde, Sydney Sussex Koleji’nde, yoğun İngilizce dil eğitim programı ile öğrenme konusunda hırslı olan 14-17 yaş aralığındaki öğrenciler için ideal bir yaz okulu seçeneği olara karşımıza çıkmaktadır. Tarihi binada konaklama ve tarihi bir yemekhanede yemek yeme fırsatı sunan bu kampüste mükemmel standartlarda unutulmaz bir yaz programı geçirebilirsiniz.Öğrencilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, dil yetilerini geliştirmesini esas alan müfredat, düzenlenen eğlenceli ve sportif aktivitelerle desteklemektedir. Bu sayede öğrenciler kaliteli bir eğitimi, hayatının sonraki dönemlerinde unutulmaz anılara sahip olacakları sosyal ve eğlenceli aktiviteler eşliğinde edinebileceklerdir. Bu okulun program tarihi Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Program süresi 2-6 haftadır.

The King’s School, Canterbury

İngiltere’nin en eski yatılı okulu olan the King’s School’un büyüleyici tarihi kampüsünde hem 8-12 yaş aralığındaki junior öğrencilere hem de 13-17 yaş aralığındaki genç erişkinlere yaz döneminde hizmet vermektedir.Özellikle ilk defa yurtdışı tecrübesi edineceköğrenciler için mükemmel bir fırsat olan bu kampüste öğrencilere kaliteli eğitim ve eğlenceli aktivitenin yanı sıra ekstra ilgi ve gözetim garanti edilmektedir.Bu programda İngilizce dil becerileri kazanılmasının yanı sıra öğrenciler sosyal hayata dahil olarak özgüven kazanmalarına önem verilmektedir. Okulun fiziki şartları ve konumu öğrenciler için idealdir. Sosyal ve sportif aktiviteler ve düzenlenen geziler hem eğlenceli hem de eğiticidir. Bu okulun program tarihi Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Program süresi 2-5 haftadır.