OXFORD

Stowe School

Program dili: İngilizce | Konum: Oxford, İngiltere | Yaş: 7-17 yaş

Stowe School Oxford, Cambridge ve Londra’ya son derece yakın mesafede bulunan 750 dönümlük geniş bir arazi üzerinde yer alır.

 

100 öğrenci kapasiteli okulda, yapay çim sahaları, squash kortları, kriket alanı, tenis kortları, rugby ve futbol alanları ve kapalı yüzme havuzu mevcuttur.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– İngiltere vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Okulun ilk günü yapılacak seviye belirleme sınavının ardından öğrenciler mevcut dil seviyelerine uygun sınıflarda haftada 21 saat ders almaktadır.

 

Öğrencilerin bireysel dil becerilerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran kurs süresince alanında uzman eğitmenler, güncel öğrenme metodları ve pratik odaklı öğretim yöntemleriyle öğrencilere İngilizce öğretiyor.

 

Konaklama

Öğrenciler okul yurtlarında 2-6 kişilik odalarda tam pansiyon konaklamaktadır. Kız ve erkeklerin farklı binalarda konakladığı yurtlarda paylaşımlı banyolar ve ortak alanlar mevcuttur.

 

Yatak çarşafları yurt tarafından verilirken öğrencilerin kendi havlularını getirmesi istenir. Ayrıca haftada bir kez ücretsiz çamaşır yıkama hizmeti vardır.

 

Aktivite ve Geziler

Tekvando, şarkı söyleme, davul çalma, tenis, takım oyunları, sanat, sinema geceleri, quiz show, kek pişirme ve daha birçok aktivite ile öğrenciler eğlenceli vakit geçirmektedir.

 

Oxford, the Ashmolean, Doğa Tarihi Müzesi, Pitt Rivers Müzesi, Stratford-Upon-Avon, Kelebek Fabrikası, Londra, Covent Garden gibi yerleri ziyaret ederler.

Video