LONDRA

University College London

Program dili: İngilizce | Konum: Londra, İngiltere | Yaş: 13-17 yaş

İngiltere’nin en iyi beş üniversitesi arasında yer alan University College London, Embassy Summer programı ile yaz döneminde 14 yaşından büyük öğrencilere kapılarını açıyor. Yaz okulu için öğrenciler UCL Halls ve Ramsay Hall seçeneğinden birini tercih edebilirler. Her ikisi de Londra şehir merkezinde Bloomsbury bölgesinde bulunmaktadır.

 

Dünyada en iyi 25 üniversite arasında gösterilen UCL, yaz döneminde öğrencilere en iyi üniversitelerden birinde kaliteli bir eğitim alma ve Londra’nın sunduğu olanaklardan yararlanma imkanı sunuyor.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– İngiltere vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Embassy Summer, 14 yaşından büyük gençler için 2016 yılındaki İngilizce kursları 26 Haziran- 28 Ağustos tarihleri arasında düzenleniyor. Program hafta 15 saat Genel İngilizce eğitimi içeriyor. Program süresince öğrenciler 15 kişilik sınıflarda 45 dakikalık dersler alıyor.

 

Konaklama

Okula sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Ramsay Hall, program boyunca öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda konaklamaktadır. Geçtiğimiz yıllarda yenilenen yurtta duş ve tuvaletler ortalama 5 oda paylaşacak şekilde kullanılmaktadır. Konaklamaya 3 öğün (tam pansiyon) yemek servisi dahildir. Yurttaki yemek salonunda kahvaltı ve akşam yemeği servis edilir. Öğle yemeği UCL kampüsünde yenir. Hafta sonları ise öğle yemekleri için yemek fişi kullanılır.

 

UCL Halls yurdu ise öğrencilere standart tek kişilik odalarda konaklama imkanı sunuyor. Lavabo bulunan odalarda banyolar 5 oda paylaşacak şekilde ortak kullanılmaktadır. Konaklama yarı yemeksizdir. Öğle yemeği UCL kampüsünde verilir. Kahvaltı, akşam yemeği ve hafta sonlarındaki tüm öğünler için yemek fişi kullanılır. Yemek fişleri süpermarketlerde ve restoranlarda da kullanılabilir.

 

Aktivite ve Geziler

Günlük ders dışı faaliyetler spor ve eğlence etkinlikleri, şehir ve müze gezileri gibi geniş bir yelpazede öğrencilere sunulmaktadır. Yerel parklarda Futbol, beyzbol, mini-olimpiyatlar, uluslararası gece, diskolar, karoke ve film geceleri ile öğrencilerin keyifli zaman geçirmesi amaçlanır.

 

Program dahilinde haftada bir otobüsle veya trenle tam günlük gezi ve en az 3 kere metroyla Londra’nın müzelerine ve diğer yerlerine geziler düzenlenir.

Video