NOTTINGHAM

University of Nottingham

Program dili: İngilizce | Konum: Nottingham, | Yaş: 10-17 yaş

İngiltere’nin en iyi 20 üniversitesinden biri olarak gösterilen University of Nottingham’da gerçekleştirilen St Giles yaz kursu gençlere eğitim, sosyal aktivite ve eğlenceyi aynı anda sunuyor.

 

Mancherster, York ve Cambridge’e yakın oluşuyla ideal bir lokasyonda olan Nottingham, öğrencilere İngiltere’yi keşfetme imkanı da tanıyor. Yaz aylarını dil öğrenirken bir yandan da farklı kültürler tanıyarak geçirmek isteyen gençler için ideal bir program.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

– Uçak biletleri ve havaalanı transferleri

– İngiltere vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı

– Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Öğrenciler, programın ilk günü belirlenen seviyelerine göre 15 kişilik sınıflarda haftada 20 saat İngilizce eğitim alırlar.

 

Sabah 9.00’da başlayan derslerde öğrencilerin birbirleriyle etkileşimlerini arttırmak ve dil becerilerini geliştirmek amacıyla sınıf içinde etkinlikler ve grup çalışmaları düzenlenir.

 

Konaklama

Konaklama kampüs içerisindeki yurtlarda tam pansiyon şeklinde gerçekleştirilir. Öğrenciler paylaşımlı banyo ve tuvaleti olan yurtlarda tek veya çift kişilik odalarda konaklarlar.

 

Geniş bir alana yayılmış olan kampüs içinde konaklama ve eğitim alanları birbirine yakın mesafededir.

 

Aktivite ve Geziler

Her hafta ders saatlerinin dışında kalan zamanda 2 tam ve 2 yarım gün olmak üzere öğrenciler için geziler düzenlenmektedir.

 

Tam gün yapılan geziler opsiyonel olup Londra, Birmingham gibi şehirlere yapılabildiği gibi Harry Potter Stüdyo turu gibi konseptli geziler de programa dahil edilebilmektedir.

Video