İngiltere’de Dil Kursu Almanın Avantajları Nelerdir?

İngilizce dil öğretiminin bir sanayi haline geldiği İngiltere’de dil kursu almanın, size ileride büyük avantaj sağlamasının yanı sıra, o an içinde sadece dil kursu değil, başka deneyimleri yaşamanız da mümkün.

 

İngilizce öğrenme konusunda; ABD ve Kanada’dan daha yakın olduğu için, öğrencilerin tercihleri arasında ilk sırada yer alıyor. Londra hariç, şehir merkezleri dışındaki dil okulları, daha küçük yerleşim merkezlerinde olduğundan; güvenli ve sosyalleşme açısından daha zengindirler. Tüm dünya insanlarının, İngilizce dili öğrenme konusunda tercih ettiği ilk ülke olduğu için, aynı zamanda farklı kültürlerle de tanışmanız mümkün. Bu sebepten dolayı öğrenci nüfusu oldukça yüksek olan ve bu dengeyi çok güzel kuran bir ülkedir.

 

İngiltere’de, dil eğitiminde şehir seçme konusuna gelecek olursak; eğer kozmopolit bir şehirde dil kursu almak isterseniz, Londra şehrinde bir dil kursuna başvurmanız sizin için tam manasıyla, eğlenerek öğrenmek olacaktır. İngiltere’nin aynı zamanda tarihi dokusu da birçok öğrenciyi etkisi altına almaktadır. Eğer tarihi dokusu yoğun olan bir şehirde dil eğitimi almak isterseniz; Cambridge şehrinde olan dil kurslarından birine başvurmanız, sizi daha rahat hissettirecektir. “Hem tatil yapmak istiyorum hem de dil öğrenmek istiyorum” cümlesi geçiyorsa aklınızdan, Brighton şehrinde dil öğrenmeniz, isteklerinize cevap verecektir. Unutmayın dil öğrenirken sadece ders çalışmayacaksınız, bu sebepten de keyif alacağınız bir şehirde dil öğrenmeniz sizin aynı zamanda şevkinizi de arttıracaktır. Aynı zamanda dediğimiz gibi tüm dünya insanlarına, belirli dönemlerde ev sahipliği yapan İngiltere’de kendinizi yalnız hissetmeniz mümkün değil.

 

Dünyaca ünlü Big Ben, London Tower, Buckingham Palace gibi birçok tarihi yapıyı, müzeleri ve merak uyandıran kütüphaneleri gezmeniz sizin dünya görüşünüzü geliştirecektir. Bunun yanında şehirlerarası ulaşım çok rahat ve ekonomiktir.

 

İngilizce dil kursu konusunda dünya devi bir ülke olmasının sebebi, ana dilinin İngilizce olmasının yanında, deneyimli ve köklü dil okullarında; kaliteli ve kalıcı eğitim sağlamalarıdır. İngiltere’de hayatınızı idame ettireceğiniz bu sürede, ana dilinin İngilizce olmasından sebep, pratik yapmama gibi bir dezavantajınız olmayacak ve hem dil kursunda hem de günlük hayatta pratik yaparak, kalıcı dil eğitimi alacaksınız.

 

 

Dil öğretimi konusunda diğer ülkelere göre biraz daha pahalı olmasına rağmen, 11 ayın üzerindeki dil eğitimlerinde size çalışma hakkı sağlıyor olması da, İngilizce dil kursu için en çok tercih edilen ülkelerden biri haline getiriyor. Vize prosedürünüze göre, 11 ayın üzerinde dil kursu programına katıldığınız zaman, haftada 10 saat, yarı zamanlı çalışma hakkına sahip oluyorsunuz. Bu sırada öğrenciler, hem öğrendikleri dil üzerine pratik yaparken, aynı zamanda para kazanma ve giderlerini karşılama şansına da sahip oluyor.

 

Konaklama olarak ise, İngiltere’deki dil kurslarının genel olarak önerdiği seçenek; aile yanında konaklama olmaktadır. Ancak, dilerseniz yurt konaklama seçeneği de sunuluyor. Yine aile yanında konaklama sayesinde, evde geçirdiğiniz vakit süresince de dil üzerinde pratik yapmanız size artı sağlayacaktır. Köklü İngiliz aksanı öğrenmek isteyen öğrencilerin tercihi genelde aile yanı konaklamadır.

 

İngiltere’nin dil kurslarının sisteminden söz edecek olursak, öğrenciler haftalık en az 15 saat (20 ders) eğitim almak zorundadırlar. Tercih edilen dil okuluna göre, sınıflar 8-14 kişilik olarak ayrılır. Eğitim kalitesinin daha verimli olmasına imkan vermek için sınıflardaki öğrenciler paylaştırılırken, uluslararası sınıflar oluşturulmaya çalışılır. Eğitimin ilk günü öğrenciler seviye belirleme sınavına tabii tutulur ve sonrasında, belirlenen seviyeden itibaren eğitim görmeye başlarlar.

 

Gelin şimdi de dil okulu seçerken dikkat etmeniz gereken kriterlere bir göz atalım.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT