İngiltere’de Dil Okulu Seçmek

İngiltere’de dil okulu seçmek

İngilizce öğrenmek için şüphesiz ki İngiltere bir numaralı adres. Çünkü yıllardır çok sayıda dil okulu binlerce uluslararası öğrenciye eğitim veriyor. Gelen öğrenciler de İngilizceyi merkezinde öğrenme imkânı ile seçtikleri dil okulunda verimli bir eğitim alıyor.

 

İngiltere’deki okullara baktığımızda hemen hemen her bölgesinde birçok okul mevcut; peki bu kadar dil okulu arasından size uygun olanına nasıl karar vermelisiniz?

 

Öncelikle şehir ve bölge seçimi eğitiminizi etkileyecek en önemli unsurlardan biri. Londra gibi merkezi ve büyük bir şehirde mi yoksa daha sakin Brighton gibi bir şehirde mi eğitim almak istediğinize karar verin. Tabii ki bu kararı verirken bütçenizi de göz önünde bulundurmakta fayda var. Şehrin popülerliğine göre ev kiraları, yaşam giderleri de artış göstermektedir. Eğer bütçeniz el veriyorsa Londra’da ki dil okullarından memnun kalacağınıza eminim.

 

Güney İngiltere de dil okulları açısından oldukça zengindir. Hem deniz kenarında tatil yapıp hem eğitim almak isterseniz Brighton, Bournemouth gibi şehirler tam size göre. Londra’ya kıyasla turist sayısı daha az olduğu için yaşam masrafları da aynı oranda azalma göstermektedir.

 

Bunların dışında dünyaca ünlü üniversite şehirlerinde eğitim almak isterseniz Oxford ve Cambridge’de aradığınızı bulabilirsiniz. Öğrenci nüfusunun çokluğu gittiğiniz yere çabuk adapte olmanızı sağlar. Yabancılık çekmeden yeni arkadaşlar edinerek sosyal hayatın da tadını çıkarabilirsiniz.

 

Yaşam masrafları ve şehrin konumu kadar Türk öğrenci nüfusunun yoğunluğunu da önemlidir. Çünkü aldığınız eğitim kadar onu pratik yaparak pekiştirmeniz de oldukça mühim. Çoğu öğrenci bu açıdan Türk öğrenci nüfusunun az olduğu şehirleri tercih ediyor. York, Liverpool, Manchester, Bristol gibi şehirler bu amaç için idealdir. İngilizlerle bol bol pratik yaparak konuşma becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

 

Eğer İngiltere’ye hazır gitmişken bir yandan da İngiliz kültürünü tecrübe etmek isterseniz küçük kasabalar da tercih edilebilir. Bu deneyimi Canterbury, Portsmouth, Eastbourne gibi şehirlerde yaşayabilirsiniz.

 

Kısacası tek yapmanız gereken önceliklerinizi belirleyip ona göre bir şehir seçmek. İngiltere genel olarak dil eğitimi konusunda başarısını kanıtladığı için hangi dil okulunu seçerseniz seçin iyi bir eğitim alacağınıza emin olabilirsiniz.

 

Detaylarla boğulmak istemiyorsanız Teori Eğitim danışmanlarından İngiltere dil okulları hakkında bilgi almak da iyi bir seçenek olabilir 🙂

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT