İngiltere’de En Uygun 10 MBA Programı

Alanında uzmanlaşmayı hedefleyen herkesin aklında bulunan MBA, artık artan talebiyle birlikte uluslararası alana kendini açmış durumda. Bu ülkelerin başında İngiltere gelse de, program ücretleriyle kimi öğrencilerin hayallerini yıkabiliyor. Eğer siz de MBA için İngiltere’yi düşünüyorsanız, işte size İngiltere’nin en uygun ücretli MBA programına sahip 10 okulu.*

 

*2018 güncel fiyatlar

 

10) Canterbury Christ Church University – £13,000

Listede onuncu sırada olan Canterbury, tam zamanlı MBA programının kalitesinin yanında birinci sınıf kütüphanesi ve sayısız çalışma alanlarıyla öğrencilerin en iyi koşullarda eğitim alabilmesini sağlıyor. Ayrıca mezunların işe hayatına kazandırılmasına büyük önem veren ve üzerinde çalışmalar yapan okul öğrencilerin ilgisini çekiyor.

 

9) Cardiff Metropolitan University – £9,500

Oldukça rağbet gören bir programa göre ücreti fazlasıyla uygun olan Cardiff Metropolitan, öğrencilerine verdiği eğitim ve bilgi birikimi sayesinde iş hayatında özgüven, bağımsızlık ve başarıyı da garanti ediyor. Bu nedenle de pek çok farkı ülkeden yoğun talep alan MBA programına sahip.

 

 

8) Staffordshire University –  £14,250

Siz de 30 yıllık işletme eğitimi deneyimine sahip, planlı, programlı, neyi nasıl öğreteceğini iyi bilen profesyonellerden eğitim almak istemez miydiniz? Staffordshire, öğrencilerini işletme hayatının zorlu, tahmin etmesi zor durumlarına karşı donatarak deneyimini ortaya koyuyor. Bu MBA programıyla bir lider olmanın gerektirdiği tüm özelliklere sahip bir şekilde mezun olacağınıza emin olabilirsiniz.

 

 

7) University of Bolton – £11,250

Bir diğer rağbet gören fakat ücreti uygun olan okulumuz Bolton, analiz, sentez, eleştirel bakış, yenilikçi fikirler, yaratıcılık gibi bir liderin sahip olması gereken tüm özellikleri öğrencisine kazandıran, bunu da hem alanında uzman eğitimciler hem de iş hayatından profesyonellerle birlikte eğitim sunarak yapmaktadır. Yani okulda deneyim sahibi pek çok işveren tarafından verilen seminerler, konferanslarla ciddi bir iş yaşamı görüşü kazanacak, hem de bu profesyonellerle daha okurken tanışma fırsatı bulacaksınız.

 

 

6) De Montfort University – £16,000

Leicester Business School De Montroft’ta, uluslarası ilişkileri güçlü kadrosuyla birlikte araştırmacı, yenilikçi, geliştirmeci bir eğitim sunuyor. Bu küreselliği de ona farklı milletlerden pek çok talep gelmesini sağlıyor. Ayrıca öğrenciler, De Montfort’un gelişmiş bağlantıları ve iş dünyasyla ilişkileri sayesinde mezun olduklarında avantajlı konuma geçiyorlar.

 

 

5) University of Bedfordshire – £12,500

Daha gelişmeci-girişimci bir odak üzerine eğitim sistemini kuran Berdfordshie, öğrencilerinin daha bağımısız, çok ve hızlı düşünen, en uygun ve kazançlı kararları verebilen, yenilikçi ve yaratıcı kişiler olmasını hedeflemekte. Bu nedenle uluslararası iş dünyasında karşılaşacakları konular, durumlar, işletmenin tüm yönleri, artı ve eksileri üzerine yüklenerek kişinin iş hayatına daha hazırlıklı olmasını sağlıyor.

 

 

4) University of St.Mark & St.John – £8,500

Eğitimini pratik alanda yoğunlaştıran, deneyimle eğitime önem veren St.Mark & St.John, öğrencilerin hem akademik anlamda hem de bir lider olarak gerekli tüm özellikleri benimseyip iş dünyasına daha deneyimli atılmasını sağlıyor. Oldukça uygun bir program ücreti karşılığında uzman, başarılı ve donanımlı önderler geliştiriyor ve böylece onlara başarılı bir iş hayatı garanti ediyor.

 

 

3) University of Worcester – £12,900

Yüksek lisans eğitimi alan bir öğrencinin tüm beklentilerini karşılayacak kalitede, sıcakkanlı ve destekleyici kadrosuyla Worcester, ayrıca mezunlarına 6 ay süreli işe yerleştirme şansı sunuyor, böylece hem profesyonel alanda deneyim kazanmasını sağlıyor hem de iş dünyasında bağlantılarını geliştirmesine yardımcı oluyor.

 

 

2) University of Highlands & Islands – £9,720

İskoç ya da Avrupa Birliği vatandaşı olan öğrencilere £4680 gibi son derece makul bir ücretle MBA yapma şansı sunan Highland&Islands, başarılı öğretmenleri ve iş dünyasından isimleri kapsayan eğitim programıyla, daha çok mesleki hayata odaklı bir eğitim sunmaktadır. Ayrıca sağladığı esnek ders seçimi sayesinde öğrencilerin tercihine dayalı, daha çok verim alabilecekleri bir programa sahiptir. İşletmenin hangi alanı olursa olsun, okul öğrencilerin MBA’leri süresince çalışmalarına olanak sağlıyor, böylece iş hayatına atılmadan evvel iyi bir deneyime sahip olmalarına imkan veriyor.

 

1) University of Wales, Trinity St.David – £12,800

Yıllık £3930’luk programıyla Wales, İngiltere’nin en uygun MBA programını sunan üniversitesi olarak bir numaraya oturuyor. Mezunlarının gittikçe artan bir iş bulma potansiyeli göstermesiyle birlikte Wales, rağbeti artan, uluslararası ilişkileri gelişmiş, çok-kültürlü bir işletme okulu olma özelliğini gösteriyor.

 

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT