İngiltere’nin En iyi 5 Yaz Okulu

Çocuğunuzu İngiltere’de bir yaz kampına göndermeye kesin olarak karar verdikten sonra 60’ı aşkın yaz okulu arasından seçim yapmanız gerekebilir. Hangi okul sizin ihtiyaçlarınıza ne oranda cevap verecek bunu tahmin etmek biraz zor gibi görünse de biz size bu konuda yardımcı olacağız. Evet, bu seçmeler oldukça çekişmeli geçti. Çünkü rekabet İngiltere’de diğer tüm ülkelere göre daha fazla. Diğer ülkelerde olduğu gibi İngiltere yaz okullarının da öğrencilerine sunmuş olduğu imkanlar aynı. Öğrenciyi memnun etmek, kaliteli bir eğitim sunmak, onları eğlencenin içerisine çeker öğretmeyi ilke haline getirmişler. Peki ilk 5 okulu diğerlerinden ayıran özellikler neler? Tercih ediliyor olmasını, öğrencilerin en memnun kalmış ve en verim almış bir şekilde dönmüş olmasını kriter olarak belirleyebiliriz. Bu açıdan ele alındığında fiyat bu dengeyi bozan bir unsur olabilir. Çünkü en ekonomik olan en çok tercih edilendir anlamına gelmiyor. Bu yüzden sırf ücretinden dolayı çok tercih edilen bir okul olması ona bizden + puan vermiyor. Dolayısı ile gerçekten fiyat performans oranı makul olan ve her açıdan kalitesiyle öğrenciyi memnun eden okullar sınıfı geçenler arasında yer alıyor.

 

İşte İngiltere’nin en iyi 5 yaz okulu!

 

1)Churchill House
Öğrencilerine, kraliyete bağlı vakıflar tarafından finanse edilmekte ve Kraliçe Elizabeth’in resmi sahibi pozisyonunda yer aldığı okulları sunan Churchill House yaz okulları İngiltere’nin en saygın özel okullarından biri olarak yer almaktadır. Öğrencilerine müthiş bir atmosfer içerisinde her türlü modern imkanı da sunmaktadır. Öğrenciler, doğa ile içiçe geçirecekleri program süresince gerçek İngiliz okullarında okumanın tadına varacaklar. Kendilerini bir üniversite kampüsü içerisinde hissedecekleri, bu deneyimi yaşama fırsatını bulacakları okul seçenekleri mevcuttur. Churchill House yaz kamplarından herhangi birini tercih eden öğrenciler nutulmaz hatıralar ve son derece kaliteli bir eğitim almış olarak evlerine döneceklerine emin olabilirler.

 

 

 

2) Studio Cambridge
2015 yılında Türkiye’deki acenteler tarafından yılın en iyi yaz okulu seçilen Studio Cambridge, tüm kampüslerinde tarihle iç içe, son derece kaliteli, eğlenceli ve öğretici programlarla hizmet vermektedir. Öğrencilerin her anında mutlaka bir şey öğrenecekleri Studio Cambridge yaz kamplarında öğrencinin ihtiyaç duyabileceği her şey düşünülmüştür. Klasik programların haricinde ilerideki akademik hayatını İngiltere’de geçirmeyi planlayan, Cambridge Üniversitesi veya ingiltere’de başka bir üniversitede eğitim almak isteyen ve eğitimi konusunda ciddi adımlarla
ilerleyen öğrenciler için özel olarak tasarlanmış bir program olan ‘ University Discovery’ programı da okulun kalitesini ve farkını ortaya koyan özelliklerden bir diğeridir.

 

 

 

3) Embassy CES
8-18 yaş arası genç erişkinler için her yıl İngiltere’nin 17 farklı noktasındaki kampüsleri ile İngilizce yaz kampı sunan Embassy CES, her öğrencinin ihtiyacına cevap verebilecek şekilde sunulan her şey dahil programlarda kaliteden ödün vermeden birinci sınıf İngilizce dil eğitimi ile hizmet vermektedir. Tüm yaz kamplarındaki fiziki şartlar, okulların konumu, eğitmenlerin kalitesi, müfredatın içeriği, gezi rotaları, düzenlenen eğlenceli ve sportif aktivitelerin çeşitliliği ve öğreticiliği açısından oldukça iyidir. Embassy CES yaz okullarının her biri çocuğunuz için çok doğru bir tercih olacaktır.

 

 

 

4) Kings College
Mükemmel ve elit yaz okulu tesisleri, güvenli ve oldukça konforlu konaklama merkezleri, birçok heyecan verici tarihi ve turistik lokasyona düzenlediği gezi programı, eğlenceli ve sportif aktiviteleri ile  Kings Colleges prestijli okulların kampüslerinde veya okula ait kampüslerde, modern ve tarihle iç içe olan binalara, modern tesislere, alanında uzman eğitmenlere tarafından hazırlanmış öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarının göz önünde bulundurulduğu pratik odaklı müfredata sahiptir. Ders dışı düzenlenen gezi ve aktivitelerle çocuğunuz öğrenme süreci devam eder. Okulun tüm kampüsleri ideal yaz okulu destinasyonları arasındadır.

 

 

 

5) LaL Schools
İngiltere’de 5 farklı lokasyonda öğrencilerini ağırlayan LaL yaz okulu, çeşitli aktivite opsiyonları, birbirinden güzel lokasyonları, yurt veya aile yanı konaklama imkanları, hatta aile boyu yaz okuluna katılma olanağı ile farklı ihtiyaçlara dahi cevap verebilen kaliteli bir okuldur. Öğrencilerine keyifli bir yaz geçirme imkanı sunan LaL yaz okulunda, kampüslerine göre değişkenlik göstermekle beraber dileyen öğrencilerin ekstra İngilizce, tenis veya basketbol dersleri alma seçeneği de mevcuttur.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT