İngiltere’nin En Güzel Müzik Festivalleri

İngiltere’nin en güzel müzik festivalleri

Herkes müzik dinlemeyi sever. Ama iyi müzik dinlerken eğlenmeyi daha çok sever. Hem iyi müzik hem de eğlence festivallerle başlar.

 

İngiliz müziğinin dünyaya etkisini bilmeyen yoktur herhalde . 1960 ve 1970’lerde The Beatles, 1980’lerde Queen ve 1990’larda Oasis ve sayamadığım dünya müzik tarihine geçmiş birbirinden önemli onlarca müzik insanı. Yemyeşil sokaklarda dolaşıyormuş hissi veren bu güzel ülkenin güzel müziği tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Müzik tarihine tanıklık etmiş hatta ciddi bir kısmını oturup kendisi yazmış olan İngiltere’nin müziğinin yanında çadırı alıp gitmelik festivallerine de değinmeden geçmek olmaz.

 

İngiltere’de dil eğitimimin arta kalan zamanında ne yapabilirim diye düşünenler mutlaka İngiltere’nin En İyi Müzik Festivalleri listemize bir göz atmalı.

 

Glastonbury Festival

Listeyi dünya festival kültürünün en önemli etkinliklerinden biri olan Glastonbury ile açmazsak olmazdı. Glastonbury üç gün süren, müzikle birlikte özgürlük hareketi olarak ortaya çıkmış, en önemli müzisyenlerin sahneye çıktığı İngiltere’nin Pilton, Somerset, Glastonbury bölgesinde gerçekleşen ülkenin en büyük müzik festivali. Genellikle haziranın son hafta sonuna denk gelen zamanda düzenleniyor.

 

Festivalin kapsamında onlarca workshop, oyun, konser ve etkinlik var. Bir ‘hippie’ festivali olsa da telefon şarj alanları, wi-fi gibi ihtiyaçlarımız için teknolojiden de kopuk değil. Ancak gitmeden önce dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. Gece soğuyan hava ve klasik ingiliz yağmurları sonrası oluşan çamur ve diğer festivallere göre temasından ötürü daha uygun olan Glastonbury’nin biletlerini erkenden almak. Aksi durumda bilet kalmayabilir ve bu hippie özgürlük festivali için bir yıl daha beklemek zorunda kalabilirsiniz.

 

 

Reding and Leeds Festival

Ağustos ayının son hafta sonu olan ‘Bank Holiday’ tatiline denk gelen rock müzik ağırlıklı kardeş festivallerdir. Kardeş derken şöyle; Reading Festivali’nde sahne alan bir sanatçı aynı zamanda Leeds Festival’inde de çalıyor. Böylece aynı festival iki farklı alanda yapılmış oluyor. Reading ve Leeds festivalleri de İngiltere’nin en büyük festivallerindendir.

 

Reading Festivali, Richfield Avenue yakınlarındaki ‘Little John Çiftlik’ bölgesinde; Leeds Festivali ise Wetherby, Bramham Park alanında gelçekleşiyor. Diğer festivallere göre çok azıcık daha pahalı olan bu festivallerde kamp ile konaklayabileceğiniz gibi oldukça kolay bir şekilde şehir merkezine geri dönüp otelde de kalabilirsiniz. Tabi her büyük etkinliğin olmazsa olmazı erken rezervasyon ve bilet alımını yine unutmamak gerekiyor.

 

 

Wilkestock Festival

Wilkestock diğer büyük festivallere göre biraz daha küçük çaplı sosyal sorumluluk yönü olan mütevazi bir müzik festivalidir. Lösemi ve lenfoma hastalıklarını araştırmaya daha çok yarar sağlama ve Kenwick Kurtarma Çalışmaları‘na destek vermek için düzenlenen, kendini şiddetle başa çıkmaya ve bağımsızlığa adamıştır.

 

Genellikle Eylül ayının ilk haftasında Hertfordshire bölgesinde düzenlenir. Fiyatı diğer festivallerden çok daha ucuz diyebiliriz. İçinde farklı müzik zevklerine hitap eden sahneler barındırır. Özellikle akustik sahne en dikkat çekici olanlardan biridir.

 

 

Rewind Festival

2000’lerde yaşayıp 80’ler müziğinden kopamıyorsanız Rewind Festival’e bir uğrayın derim. Üç ayrı yerde üç ayrı zamanda düzenlenen bu festivalde amaç 80’leri her şeyiyle o süre için geri getirmek.

 

Rewind festival İskoçya ve İngiltere’de düzenlenir. İngiltere’de Henley-on-Themes ve Chesire bölgesinde Ağustosun birinci ve üçüncü haftalarında ayrı ayrı düzenlenir. Ulaşımın merkezlere çok rahat olduğu festival alanında istediğiniz gibi eğlenip 80’ler ruhunu müziğinden tutup modasına kadar istediğiniz gibi yaşayabilirsiniz.

 

 

Bloodstock Festival

Tematik festivallerden bir tanesi de Bloodstock Festivali! Biraz daha sert tınılardan, metal müzikten hoşlanıyorsanız bu festival tam size göre. İngiltere’nin Derbyshire bölgesinde her yıl ağustosun ikinci haftasında düzenlenir.

 

2001 yılından bu yana metal müziğin en önemli isimlerini misafir ederek büyümüş ve en önemli festivallerden biri haline gelmiştir. Ortalama bir festival fiyatında olan Bloodstock Festival için de erkenden bilet almak ve rezervasyon yaptırmak her etkinlikte olduğu gibi unutulmaması gereken detaylardan biridir.

 

 

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT