İRLANDA DİL OKULLARI

Yurt dışında alternatif İngilizce dil eğitimi için son dönemde tercih edilen İrlanda dil okulları, Avrupa’nın en kaliteli eğitim sistemine sahip ülkelerinden biri olduğu gibi aynı zamanda özellikle uzun dönemli dil kursları ile İrlanda’da ekonomik bir dil eğitimi sunmaktadır.

Alpha College of English

Dublin

Atlas Language School

Dublin

Centre of English Studies

Dublin

Delfin English School

Dublin

Emerald Cultural Institute

Dublin

Frances King

Dublin

Griffith College

Dublin

International House

Dublin

ISI

Dublin

Kaplan International

Dublin

ATC

Dublin

Atlantic Language

Dublin

Berlitz

Dublin

Dublin City University

Dublin

EC

Dublin

English Studio

Dublin

Irish College of English

Dublin

NCG

Dublin

Swan Training Institute

Dublin

Active Centre of English Training

Cork

Cork English Academy

Cork

University College Cork Language Centre

Cork

Cork English College

Cork

Pace Language Institute

Bray

ATC Language School

Bray

Waterford English Language Centre

Waterford

Galway Culture Institute

Galway

Bridge Mills Galway Language Centre

Galway

Clare Language Centre

Ennis

İrlanda’ya dil eğitimi için gittiğinizde farkedeceğiniz üzere İrlandalılar oldukça sıcakkanlı insanlardır. Kendi geleneklerini (Irish Culture) korudukları gündelik yaşamlarında, farklı kültürlere de hoşgörü ve merak içinde yaklaşırlar. Bu doğrultuda İrlanda’daki dil okullarında alacağınız eğitiminiz ve İrlanda’yı keşfetme sürecinizde, anadili İngilizce olan sevecen ve saygılı İrlanda halkıyla rahatlıkla iletişim halinde olabilir ve hayatınıza bambaşka bir renk katacağınız eğitim deneyiminize çok güzel arkadaşlıklar ekleyebilirsiniz.

 

İrlanda yaşam kalitesi ve barış standartları ile dünyada ilk sıralarda olmasıyla beraber kişi başına düşen milli gelirde oldukça yüksek sayılmaktadır. Avrupa’daki suç oranı ortalamasından çok daha düşük bir suç oranına sahip olan İrlanda’da öğrenciler için genel olarak huzurlu ve güvenli bir eğitim atmosferinin olduğunu söyleyebiliriz.

 

Dublin: İrlanda dil okulları ağırlıklı olarak Dublin şehrinde bulunur. Her yaştan öğrencinin ihtiyacına yönelik İngilizce dil kursları bulunmaktadır. Genç nüfusun ve öğrencilerin ağırlıklı olduğu bu şehirde muhteşem doğal güzelliklerin yanı sıra hareketli ve canlı bir şehir hayatı vardır.

 

İRLANDA DİL OKULLARI FİYATLARI

İrlanda dil okulları fiyatları aylık ortalama 490 Euro‘dan başlayıp 1.070 Euro‘ya kadar çıkmaktadır (uzun dönemli kursların aylık ortalaması). Tercih edilen okula, kurs süresi ve yoğunluğuna bağlı olarak fiyatlar değişmektedir. İrlanda dil okulları fiyatlarını karşılaştırmalı olarak tüm okullarla kıyaslamak için tıklayınız.

 

İRLANDA DİL OKULLARINDA VERİLEN İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ KİMLERİ HEDEFLİYOR?

Kapsamlı kurs programları ile İrlanda dil okulları, hemen hemen herkesin ihtiyaç ve beklentilerine göre kurs imkânları sunmaktadır. Öğrencilerin genellikle tercih ettiği genel İngilizce kursları ve haftalık ders saati arttırılmasıyla yoğun İngilizce kurslarıyla beraber, tercih edilen dil kursu programına öğrencilerin yoğunlaşmak istedikleri belli bir alandaki dersler de eklenebilmektedir.

 

“Çalışıyorum çok fazla zamanım yok” ya da “Programım uzun süreli bir kurs için yeterli değil” diyenler için ise kendinizi geliştirmek istediğiniz alanda birebir kurslara katılma imkanını İrlanda dil okullarında bulabilirsiniz. Birebir ya da grup olarak alınan genel İngilizce kurslarının yanı sıra iş İngilizcesi olarak tanımlanan iş odaklı derslerin bulunduğu kurslar da, üniversite öğrencileri ve profesyonel olarak iş hayatında bulunan çalışanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Özellikle profesyonel iş hayatı öncesi üniversite öğrencileri, İngilizce dil eğitimi alırken çalışabilmek istemektedirler. İrlanda dil okullarında belli süreli kurslara kaydolmuş olan öğrenciler için İrlanda çalışma izni vermektedir. Bunun yanında İrlanda dil okullarında öğrencilerin çalışma alanlarının kendi ülkelerindeki mesleklerine denk olmasını sağlamak amacıyla kurs programlarında profesyonel çalışma deneyimli İngilizce kursları vardır. Bu programlarda öğrencilerin genel İngilizce kurs programıyla İngilizcelerini geliştirmelerinin yanı sıra ülkelerine döndüklerinde kendi iş alanlarındaki deneyimlerini de arttırmış olurlar.

 

İrlanda dil okullarında genel İngilizce ve iş İngilizcesi kurslarının yanı sıra bir üniversite ya da işe girerken size yardımcı olacak IELTSTOEFLCAMBRIDGE gibi tüm dünyada geçerli İngilizce dil sınavları hazırlık kursları da bulunmaktadır.

 

İngilizce öğrenmenin en keyifli yollarından biri de şüphesiz onu bir etkinlik ile beraber öğrenmektir diyebiliriz. Bu doğrultuda İrlanda dil okulları tarafından sunulan İngilizce ve golfİngilizce ve fotoğrafçılık gibi özelleştirilmiş kurslar da ilginizi çekecektir.

 

İRLANDA’DA DİL EĞİTİMİNİN SİZE SAĞLAYACAĞI FAYDALAR

Atlas Okyanusu ile çevrili, önemli ve güçlü bir tarihi geçmişe sahip İrlanda muhteşem bir doğaya sahiptir. Tarihi dokusu ve doğal yaşam yapısı bozulmadan modernize olmuş, şehir ve kırsal hayatın iç içe yaşandığı bir adadır İrlanda.

 

Ilıman bir iklime sahip olan bu ada, yılın her dönemi İngilizce dil eğitimi almak için İrlanda dil okullarına misafir olmanıza uygundur. Trafik sorunu bulunmayan İrlanda’da toplu taşıma araçları duraklara göre ücretlendirme yapmakta ve oldukça güvenlidir. İrlanda’daki eğitiminiz süresince rahatlıkla ulaşım sağlayabilecek ve İrlanda’nın muhteşem doğasını, hareketli şehir hayatını keyifle keşfedebileceksiniz.

 

Bir ülkede İngilizce dil eğitimi almak sadece İngilizce öğrenmek değil, o ülkeyi keşfetmek yeni insanlar tanımak ve hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim anlamına gelmektedir. İrlanda size doğal yapısı, canlı şehir hayatı, kültürel çeşitliliği, sıcakkanlı insanları ile dil eğitimi deneyiminizi bütün cömertliği ile zenginleştirecektir.

 

İrlanda’nın doğa ve okyanus manzaraları, eşsiz bitki örtüsü, benzersiz şelaleler, labirent şeklinde mağaralar, botanik bahçeler insanı büyüleyecek güzelliktedir. İrlanda’daki bu büyüleyici atmosferde hareketli şehir hayatı da öğrencilerin okul dışında sıkılmalarına asla izin vermez. Yılın her döneminde dünyaca ünlü bir çok müzik, film ve dans festivalleri gerçekleşmekte eğitiminiz süresince mutlaka en az bir tanesine katılmalısınız.

 

Golf, at biniciliği, dağ yürüyüşleri, uzun kumsallarda su sporları gibi pek çok sportif faaliyetler de dil eğitimi sürecinize heyecan ve renk katacaktır. Caddelerde dolaşırken yapılar sizi geçmişe götürecek, kültürel cafe ve restaurantlarda yerel müziklerle keyifli vakitler geçirebilecek ve bütün bu sosyal faaliyetler ile okul dışında da bolca İngilizce konuşma imkanı bulabileceksiniz.

 

Zengin konaklama imkanlarının bulunduğu İrlanda’da aile yanı konaklama ve rezidanslar öncelikli seçenekleriniz olabilir. Rezidansların konfor ve ulaşım standartları oldukça yüksek olmasıyla beraber aile kavramının çok önemli olduğu İrlanda’da aile yanı konaklama seçeneğinde de güvenli ve konforlu bir konaklama sağlanacaktır.