İrlanda Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dil eğitimini İrlanda’da almaya karar verdiniz, araştırdınız, hayal ettiniz ve artık hazırsınız gidiyorsunuz. Ancak gitmeden önce internet araştırmalarınızda sıklıkla karşılaşmayacağınız ve rehber kitaplarda bulmakta güçleneceğiniz bazı önemli noktalara dikkat çekmek isteriz. Çünkü İngilizce dil eğitimi alacağınız ülkedeki süreçte zamanınızı en verimli ve en etkili şekilde geçirmek çok önemlidir. Şimdi biraz İrlanda hakkında bilmemiz gereken detaylara değinelim:

 

Yemek

İrlanda’nın muhteşem pubları, pub kültürü ve ünlü Guinness birası herkes tarafından bilinir. Yemeklerinizi de bu publarda yemenizi öneririm şenlik atmosferli bu ortamlar yemek için de oldukça idealdir. Ancak publardaki yemeklerin yanı sıra deniz ürünleri yemeklerine ve balık çorbaları da mutlaka şans vermelisiniz. Irish Brown Bread denilen ekmekle servis edilen bu yemeklerin tadı damağınızda kalacaktır. Ancak hamburger ve tostların aynı şekilde beklentilerinizi karşılayabileceğini söyleyemeyiz. Genellikle kuru ve lezzetsizdir.

 

Ballymaloe House

 

Bir mekan önerisi vermek gerekirse County Cork bölgesinde yer alan ve aynı zamanda bir aşçılık okulu olan Ballymaloe restaurantı da lezzetleri ile sizi büyüleyecektir. Publar ve restaurantlar dışında yerel marketleri denemenizi ve İrlanda’lı arkadaşlarınıza nerelerde yemek yediklerini sormanızı öneririz.

 

Trafik

Trafiğin soldan aktığını unutmayın ve yolda dikkatli olun. Acele etmeyin mutlaka iki kere kontrol edin. Araba kiralayacaksanız arabayı otomatik vitesli tercih etmeniz alışma sürenizi hızlandıracaktır.

 

Kat kat giyinin

İklim olarak ılıman olan İrlanda’nın muhteşem yeşil doğasının sırrı sık sık yağmur almasıdır. Uzun süreli olmayan bu yağmurlar günün herhangi bir saatinde sizinle olabilir bu nedenle dışarı çıkarken ince giysiler üzeri hırkalar ve yağmurluklar almanız sabah okul için çıktığınızda akşama kadar bir daha otelinize ya da evinize uğramayı gerektirmeden günü tamamlamanızı sağlayacaktır. İrlanda’da dil eğitimi için bulunacağınız mevsime göre yanınıza yedek ayakkabı almanız da ıslananlardan kolayca kurtulmanız ve şehri keşfe devam etmenize yardımcı olacaktır.

 

Nerde bu gerçek İrlanda’lılar

İrlanda’ya gitmeden önce yerli halkının ne kadar eğlenceli ve sıcakkanlı olduklarını mutlaka okuyacaksınız evet gerçekten de öylelerdir. Ancak şehirde bulunduğunuz süre içerisinde daha çok turistik geziler yapacağınız için İrlanda’lılarla tanışma ihtimalinizi düşüreceksiniz. Bunun için mutlaka araştırmalar yapın, gazeteleri okuyun ve yerel aktivitelere katılmaya özen gösterin. Yerel halk ile tanışmak nereyi gezeceğinize, nereyi göreceğinize ve ne yiyeceğinize inanılmaz katkı sunacaktır. Bu keyifli insanlarla eğlenceli ortamların tadını çıkarın.

 

Rahatlayın! İrlanda’dasınız

Muhteşem bir doğaya sahip olan İrlanda’da yapabileceğiniz onlarca şey vardır. Önemli olan en çok hangilerini yapmak istediğiniz ve yapacaklarınızın en iyisine ulaşabilmek. Yerel marketleri dolaşın, kayak yapın, eski mimari yapıları inceleyin ya da sadece alışveriş yapın. Ne yaparsanız yapın eğitim süreciniz unutulmaz olacaktır.

 
İrlanda hakkında az bilinenleri senin için araştırdık, linke tıklayarak blog sayfamızı ziyaret edebilirsin.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT