İrlanda’da Dil Eğitimi İçin İlk 5 Neden

İngilizce dil eğitimi için gideceğiniz ülkenin anadilinin İngilizce olması yeterli değildir. Ülkenin sosyal, kültürel ortamı da seçiminizi yapmakta etkili olacaktır. Eğer macera ve huzurlu bir ortamı aynı anda istiyorsanız İrlanda tam size göre demektir.

 

Her ülkenin kendine has özellikleri olduğu gibi sadece İrlanda’ya özel güzellikler de bulunmaktadır. Peki İrlanda’yı özel kılan ve seçim nedeni olan özellikler nelerdir bir bakalım:

 

1. Cezbedici İnanılmaz Doğası

Emerald Isla (Zümrüt yeşili adacık) olarak da bilinen İrlanda’da yeşilin hayal bile edemeyeceğiniz kadar çok tonununu bir arada göreceksiniz. Büyüleyici ormanlar, nefes kesici dağlar ve kilometrelerce kumsallarında muhteşem bir doğa güzelliği sunan İrlanda’da geçireceğiniz her gün sizi etkileyecektir.

 

İrlanda Doğası

2. Dünyaca Ünlü Mutfak

Her alanda geleneksek bir yapıya sahip olan İrlanda mutfağı da kendine özel tatlarla dolu ve lezzetleri ile meşhurdur. Özellikle güveçleri ve patates kekleri mutlaka denenmeli ve en az bir güne İrlanda kahvaltısı ile başlarken bir geceyi de İrlanda pub’ında Guinness içerek sonlandırmalısınız.

 

İrlanda Mutfağı

3. Masalsı Bir Tarih

Zengin tarihi ve efsane geleneksel özellikleriyle İrlanda sizi binlerce yıl öncesine seyahat ettirecektir. Bu gezinizde sadece müzeler ve tarihi bölgeler değil şehrin tamamında o dokuyu hissedeceksiniz. Ancak özellikle Stonehenge ve Piramitlerden daha eski olan Brú na Bóinne (Palace of the Boyne) mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

Palace of the Boyne

4. Çağdaş Kültürü

Yıl boyu hareketlilik ve heyecan saçan çeşitli ve oldukça fazla sayıda olan festivaller İrlanda’da sürekli eğlenceli bir ortamın hakim olmasını sağlamaktadır. Müzik, sanat, film, dans fark etmeksizin onlarca festivalden şüphesiz en etkileyicilerinden biri de St. Patricks Day olduğunu söyleyebiliriz ve bu festivalin İrlanda kültürünü içinizde derinlemesine hissetmenizi sağlayacağına eminiz.

 

İrlanda Kültürü

5. Hareketli Bir Metropol

Bütün metropol şehirler aşağı yukarı aynı şeyleri hissettirmektedir. Ancak İrlanda’nın başkenti Dublin tarihten miras yapıları ve modern mimariyi bir arada barındırmakta ve hareketli, enerjik hayat tarzıyla eşsiz bir metropol özelliği taşımaktadır.

Dublin, İrlanda

 

İrlanda hakkında daha fazla bilgi için ”İrlanda Hakkında Bilmeniz Gerekenler” blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT