İrlanda’da İngilizce Dil Eğitiminin Avantajları

İngilizce dil eğitimi almak için Avrupa’daki en iyi seçeneklerden biri İrlanda’dır. Ülkemizden direk uçuşların olduğu ve kısmen yakın sayılabilecek İrlanda’da; Türk öğrencilerin İngiltere ve Amerika’daki kadar yoğun olmaması da, öğrencilerin yurt dışı dil eğitimi süresince İngilizce dil becerilerinin gelişimi açısından bir avantaj olduğu söylenebilir.

 

İrlanda ülke olarak dünyaya örnek olan yüksek eğitim sistemi standartları, Avrupa ortalamasına göre çok düşük suç oranları, denizden etkilenen ılıman iklimi, geleneksel yapısı ve sıcakkanlı halkıyla İngilizce dil eğitim süreci için her açıdan konforlu bir tercihtir.

 

İrlanda’da İngilizce eğitimi veren dil okullarında hemen hemen bütün öğrencilerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun kapsamlı kurs programları bulunmaktadır. Birebir ya da grup olarak alınan genel İngilizce, yoğun İngilizce, iş İngilizcesi programları üniversite öğrencileri ve profesyonel olarak iş hayatında bulunan çalışanlar tarafından tercih edilmekte eğitim alacakları süreye göre de program içeriklerini bireysel olarak şekillendirerek yoğunlaştırabilmekteler.

 

İrlanda’da dil eğitimi alırken sahip olacağınız çalışma olanakları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

İrlanda’da İngilizce eğitimi almanın en önemli avantajlarından biri de dil okullarında belli sürelerde kurslara yazılmış olan öğrencilerin çalışma izinlerinin bulunmasıdır. Dil eğitiminizin yanında kendi ülkenizde devam ettirmek isteyeceğiniz profesyonel çalışma alanınızla ilgili İrlanda’da bir iş deneyimi kazanmanız ülkenize çift deneyim ve özgüvenle dönmenizi sağlayabilir.

 

Merrion Square, İrlanda

 

Ilıman bir iklime sahip olan İrlanda adasında yılın her dönemi İngilizce dil eğitimi almak için uygundur. Şehir ulaşım olanakları düzenli ve anlaşılması kolaydır. Trafik sorunu bulunmayan ülkede toplu taşıma araçları duraklara göre ücretlendirme yapmakta ve oldukça güvenlidir. Okul dışında gezebileceğiniz oldukça fazla yer ve katılabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Dil eğitiminiz süresince rahatlıkla ulaşım sağlayabilecek ve İrlanda’nın muhteşem doğasını, hareketli şehir hayatını keyifle keşfedebileceksiniz.

 

Yeşilliklerin ve denizlerdeki maviliklerin bir bütün içerisinde olduğu İrlanda’nın muhteşem doğası gerçekten büyüleyicidir. İrlanda’nın okyanus görüntüsü, yeşilin her tonunda bitki örtüsü, eşsiz şelaleler, labirent şeklinde mağaralar, botanik bahçelerin yanında hareketli alışveriş merkezleri, kültürel pubları sayesinde İngilizce eğitiminiz süresince oldukça keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Bunlarla beraber yılın her döneminde dünyaca ünlü bir çok müzik, film ve dans festivalleri olmakta ve yılın hangi döneminde giderseniz gidin eğitim döneminiz mutlaka bir kaçına denk gelecektir, festivallere katılma fırsatını kaçırmayın.

 

Genel olarak İrlanda’da İngilizce dil kursu süresince dilerseniz ülkeyi doyasıya keşfedebilir, dilerseniz ülkenize dönünce size fayda sağlayabilecek bir işte çalışabilirsiniz. Her nasıl geçirirseniz geçirin, gelişmiş İngilizce becerileriniz, çok güzel anılar ve dünyanın her yerinden unutulmaz arkadaşlıklarla ülkenize döneceğiniz garantidir.

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT