MONTREUX

Collège de Montreux-Est

Program dili: Fransızca | Konum: Montreux, İsviçre | Yaş: 13-17 yaş

Alpadia Montreux yaz kampı, merkez tren istasyonuna Cenevre Gölü’nün kıyısından yürüyerek sadece  birkaç adım yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

 

Donanımlı modern ve geniş sınıflar, fitness salon, öğrencilerin öğle yemeklerini yedikleri kafeterya ve internet okulun sunmuş olduğu imkanlardandır.

Genel Bilgiler
Program Ücretine Dahil Olanlar

Tüm kayıt ve vize danışmanlığı işlemleri “ücretsiz”

Ekstralar

Uçak biletleri ve havaalanı transferleri
İsviçre vize harcı ve yurt dışı çıkış harcı
Cep harçlığı ve kişisel harcamalar

Eğitim

Okulun ilk günü yapılacak olan seviye belirleme sınavının ardından öğrenciler mevcut dil seviyelerine uygun sınıflarda eğitime başlar.

 

Haftada 20 veya 25 ders Fransızca eğitim vardır. Dersler konuşma odaklı olup müfredatta film, eğitim içerikli oyunlar, şarkılar ve dergilerin kullanımıyla ile ilgili etkinlikler mevcuttur.

Konaklama

Öğrenciler aile yanında çift kişilik odalarda, tam pansiyon şeklinde konaklamaktadır. Okul ile aile arasındaki ulaşımı  öğrenciler kendi imkanları ile sağlamaktadır.

Banyo ve tuvalet aile ile ortak kullanımlıdır. Nevresimler aile tarafından verilir fakat öğrenciler kendi havlularını getirmelidir.

 

Aktivite ve Geziler

Aquapark, Gruyères Köyü, Cailler Çikolata Müzesi, Labirent Macera Parkı, Château de Chillon, Vevey, Lozan gezileri örnek gezilerdir.

 

Basketbol, badminton, futbol, yüzme, voleybol, mini golf, hentbol, unihockey, masa tenisi, plaj aktiviteleri, kano, deniz bisikleti sürme, barbekü, film geceleri ve dahası..

Video