İsviçre’de Dil Eğitimi Almak İçin 10 Neden

Fransızca, Almanca, İtalyanca ve hatta İngilizce dillerinden birini ya da birden fazlasını öğrenmeye karar verdiniz. İşte doğası, çikolataları ve eğitim kalitesiyle dünyadaki öncü ülkelerden İsviçre’ye bu dillerden birini öğrenmeye gitmeniz için 10 neden:

 

İsviçre’nin dil haritası. Ülkenin 4’üncü resmi dili ise Romanşça. Ancak nesli tükenmekte olan dilleri okumaya karar vermediyseniz Romanşça pek ilginizi çekmeyecek demektir (©By Maproom CC BY-SA 3.0)

 

  1. Yukarıdaki haritada da görüldüğü üzere İsviçre kabaca 4 dil bölgesine ayrılmış bir ülke. Her bir bölgenin ana dili farklı. Bu da size özellikle Fransızca, Almanca ve İtalyanca arasında seçme şansı sağlayacak.
  2. Bu üç dile ek olarak İsviçre’de kaliteli eğitim veren pek çok İngilizce kursu da bulunmakta; çünkü ülke üniversitelerindeki yükseköğretim dili çoğunlukla İngilizce.
  3. Çok kültürlü yapısıyla öğrenci dostu bir ülke burası. Bu yapı sizi öğreneceğiniz dilin kültürünü yakından tanımaya itecek ve böylece dili çok daha iyi öğreneceksiniz; çünkü biliyoruz ki bir ülkenin kültürünü yaşamadan, o ülkenin dilini öğrenmiş sayılmazsınız.
  4. İsviçre’de uzun süreli bir dil kursuna yazılmanız halinde, istem dışı olarak bir dil daha öğrenebilirsiniz. Dediğim gibi, burası öylesine çok kültürlü bir ortam ki gofret paketlerinden, trendeki anonslara kadar her şey dört dilli. Bir bakmışsınız Fransızca öğrenirken İtalyancanız, İngilizce öğrenirken Almancanız gelişmiş.
  5. Avrupa’nın merkezinde bulunan bu küçük ülkeden her yere ulaşım oldukça rahat. Özellikle öğrenmek istediğiniz dile göre örneğin Cenevre’de Fransızca öğrenirken trenle 2 saatte Fransa’nın Lyon şehrine, Zürih’te Almanca öğrenirken trenle 4 saatte Almanya’nın Münih şehrine, Lugano’da İtalyanca öğrenirken 1 saatte İtalya’nın Milano şehrine gidebilirsiniz.
  6. Ülkeler ve şehirlerarası yolculuklarınızda konforlu bir şekilde trenlerle seyahat edebileceğiniz gibi şehir içinde de ulaşım harika. Bu düzenli şehirlerde bir yerden bir yere kaybolmadan ve kolayca gitmek mümkün. Ayrıca diğer ülkelere nazaran havaalanları da neredeyse şehir içinde kaldığından buralara da ulaşım oldukça rahat.
  7. 2015 anketlerine göre İsviçre dünyanın en güvenli 5. ülkesi; yine diğer anketlerde Zürih ve Cenevre ise dünyanın en güvenli şehirlerinden sayılıyor.
  8. Kaliteli eğitim anlayışına sahip bir yer İsviçre. Dünyanın pek çok yerinden öğrencilerin de tercih ettiği bir ortama sahip. Böylelikle diğer ülkelerden de insanlar tanıyabilecek, her ülkeden arkadaşlık kurabileceksiniz. Özellikle uluslararası öğrencileri bir araya getiren pek çok kulüp ve servis var.
  9. Küçük ve modern sınıflarda alacağınız dil eğitimi sayesinde birebir öğrenim görmüş olacak, dili en iyi şekilde öğreneceksiniz.
  10. Ve elbette dil eğitiminin yanı sıra gideceğiniz mevsime göre meşhur kayak pistlerini ziyaret etme, kayak yapamıyor bile olsanız Alplerin zirvelerine çıkıp etrafı turlama, güzel doğa yürüyüşleri yapma olanağınız da bulunuyor.
Sohbet başlat
Buradayız!
Powered by

KAPAT

Teklif Al

Ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı almak için

formu hemen doldurun!

Teşekkürler!

Danışmanlarımız en kısa sürede belirttiğiniz mail adresine veya telefon numarasına dönüş yapacak.

KAPAT