KANADA DİL OKULLARI

Birçok kültür ve etnik yapının bir arada yaşandığı Kanada, her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden çok fazla öğrenciyi dil öğrenmek için misafir etmektedir.

ILSC

Montréal

ILAC

Toronto

ILAC

Vancouver

Kaplan

Vancouver

St Giles

Vancouver

KANADA’DA DİL EĞİTİMİ

Kanada’da dil eğitimi, dünyada İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından seçilen ilk ülkeler arasında yer almaktadır. Dünya genelinde yapılan araştırmalara baktığımızda (OECD ve HDI raporları) Kanada şehrinin güvenlik, sağlık, refah ve yaşam kalitesi alanlarında dünya standartlarının üzerinde ve sürekli artan grafiklere sahip verileri olan dünyadaki sayılı ülkelerden biri olduğu görülmekte ve öğrenciler dil eğitimi almak için rahatlıkla tercih etmektedirler.

 

Huzurlu ve güvenli olmasının yanı sıra Kanada’daki eğitim sistemi de dünyada örnek ve en iyiler arasında yer almakta dolayısıyla İngilizce dil eğitiminin de alınabileceği en doğru adreslerden biri olmaktadır. Eğitim sisteminin bu denli başarılı ve iddialı olmasına karşın Kanada’da dil eğitimi okul ücretleri resmi dili İngilizce olan diğer ülkelere göre genellikle daha uygundur.

 

Kanada’da dil eğitimi kimler tarafından tercih ediliyor?

Birçok kültür ve etnik yapının bir arada yaşandığı Kanada, her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden çok fazla öğrenciyi dil öğrenmek için misafir etmektedir. Kültür çeşitliliğine alışkın olan, refah düzeyi yüksek Kanada toplumu diğer kültür ve milletlerden gelen insanlara karşı oldukça saygılı ve sevecenlerdir. Kanada’da dil eğitimi almak dünya çapında birçok yeni arkadaş edinmek ve bu zengin kültür mozaiğini keşfetmek için büyük bir fırsat olacaktır.

 

Gelişen ve her geçen gün dış ilişkileri güçlenen ülkemizde İngilizce dilinin bilinmesi ve düzgün bir biçimde kullanılması kişilerin kariyerleri açısından büyük önem taşımaktadır. İlköğretimden başlayarak, lise, lisans ve lisansüstü üniversite öğrencilerinden akademisyenlere ve profesyonel hayata atılmış bireylere kadar birçok kişi ihtiyaçları doğrultusunda Kanada’da dil eğitimi alabilmektedirler.

 

Kanada dil okullarında genel İngilizce’nin ve IELTS, TOEFL, CAMBRIDGE gibi dünyada geçerli dil sınavları hazırlık eğitimlerinin yanı sıra hukuk İngilizcesi, tıp İngilizcesi ve iş İngilizcesi eğitimleri de vermektedir. Kariyer yolunuzda ilerlerken önemli bir destek olan İngilizce eğitimi için Kanada dil okulları size ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda geniş imkanlar sunmaktadır.

 

Kanada dil eğitiminin sağlayacağı faydalar

Dünya’da yüz ölçümü büyüklüğü bakımından 2. olan Kanada’nın uzun kumsallara sahip sahillerinin yanı sıra dünyaca ünlü kayak merkezleri, el değmemiş gölleri, çok eski ve geniş bir alana sahip ormanları bulunmaktadır.

 

Kanada’nın doğal güzelliklerine baktığımızda ilk olarak göze çarpan yemyeşil ormanların arasında eşsiz göller ve karlı yüksek dağlardır. Bu büyüleyici görüntü Kanada’da dil eğitimi boyunca sizinle olacak ve zihninizde uzun yıllar hatırlayacağınız eşsiz sahneler bırakacaktır.

 

Şehir hayatı ve doğa güzelliklerinin iç içe olduğu bu ülkede dil eğitimi almak her yaştan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamakta ve ilgisini çekmektedir. Kültür, sanat etkinliklerinin, festivallerin sıkça düzenlendiği ülkede öğrenciler birçok müze ziyareti yapabilir, çeşitli konserler ve festivallere katılabilirler.

 

İster kültürel ister sportif olsun Kanada’nın, dil eğitimine gelen öğrencileri yılın her mevsiminde farklı güzelliklerle karşıladığını söyleyebiliriz. Doğanın güzellikler konusunda cömert davrandığı bu ülkede öğrenciler dil okullarındaki eğitimleri dışında kalan zamanlarda tercihlerine göre uzun kumsallarda yazın tadını çıkarabilir, rüzgar sörfü, kaya tırmanışı, buz pateni, kayak, dağ bisikleti gibi sosyal ortamlarda bulunabilecekleri pek çok çeşitli aktivite ile İngilizce öğrenmek için geldikleri bu ülkede dil eğitimlerini okul dışında da devam ettirebilirler.

 

Kanada’da dil okulları dil eğitim için gelmiş uluslararası öğrenciler için okul dışı sosyal yaşam programlarının dışında yarı zamanlı çalışma imkanları da sunmaktadır.

 

Kanada’da dil eğitimi boyunca okul dışında dil gelişiminizi sosyal bir ortamda öğrenmeye devam ettirme açısından farklı bir seçenek de konaklama seçeneklerinden aile yanını tercih etmek olacaktır. Yeni bir kültürü keşfederken İngilizce konuşan ailelerin yanında geçireceğiniz bu süre eşsiz bir deneyim olacaktır.

 

Aile yanı dışında okula ulaşımı kolay, merkezi konumda bulunan öğrenci rezidansları ve oteller de konaklama seçenekleri arasındadır.

KANADA DİL OKULLARI ŞEHİR SEÇENEKLERİ

Toronto

UNESCO tarafından bir çok kez Dünya’da yaşanılacak en iyi şehir olarak seçilen Toronto şehri dünyada örnek olan Kanada eğitim sistemiyle beraber İngilizce dil eğitimi için öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarına göre oldukça geniş bir eğitim programları yelpazesine sahip dil okulları bulunmaktadır.

Vancouver

Ilıman iklimi ve eşsiz doğasının yanı sıra kaliteli dil okullarına sahip Vancouver, Kanada’da dil eğitimi için çok fazla tercih edilen şehirlerden biridir.