Toronto

ILAC

Kanada dil eğitimi veren okullar arasında en iyi dil okulu ödülünü birçok kez kazanan International Language Academy of Canada (ILAC) 1997 yılında ilk olarak Toronto’da açılmıştır.

ILAC Toronto dil okulunda 2 video izleme odası, 3 bilgisayar odası yanı sıra TOEFL öğrencilerine özel bilgisayar laboratuarı, ücretsiz olarak faydalanabilen kablosuz internet, kafe ve localar bulunmaktadır. Kanada’nın en iyi kütüphanesi olarak bilinen Toronto Merkez Kütüphanesi, okulun yanı başında olup ILAC Toronto öğrencileri ücretsiz olarak her imkandan faydalanabilmektedirler.

ILAC Toronto dil okulu önemli bir metro hattı kesişim noktasında (Bloor & Yonge) bulunmasının yanı sıra dünyada görülmeye değer ve heyecan verici olan New York şehri ve Niagara Şelalelerine de çok yakındır.

Kanada’nın en kalabalık ve gelişmiş şehri Toronto’nın merkezinde bulunan ILAC Toronto lokasyonu ile öğrencilere dil eğitimleri boyunca şehrin müze, konser, festival, alışveriş merkezleri gibi güzelliklerini rahatça sunmaktadır.

İki haftada bir her pazartesi derslere başlanabilmektedir.

En az iki haftalık kayıt yaptırılabilen dil okulunda verilen kurslar şu şekildedir;

  • Genel İngilizce
  • Sınav Hazırlık KurslarıKursları (Cambridge English (FCE) ya da (CAE), TOEFL, IELTS )
  • İş İngilizcesi
  • Üniversitelere Hazırlık Programları
  • Kanada’da Lise Bitirme Programları

Konaklama Seçenekleri

Dil eğitimi için gelen öğrencilerine çok çeşitli konaklama imkanları sunabilmektedir.

Hem Kanada kültürünü yakından tanımaya olanak sağlaması hem de ekonomik olması açısından aile yanı konaklama pek çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. ILAC çalıştığı aileleri titizlikle seçmekte, ev ve yaşam standartlarını korumaya yönelik kontrolleri kurum olarak yapmaktadır.

Çeşitli öğrenci rezidansları ve dairelerin yanı sıra ILAC Toronto öğrencileri üniversitelerin kampusunde bulunan rezidanslarda konaklayabilmekte ve Toronto üniversite yaşantısına da yakından şahit olabilmektedirler.