Montréal

ILSC

ILSC dil okulu Montréal kampüsü Eski Montréal’in tam kalbinde, Old Port’a, otobüs duraklarına, parklara ve daha bir çok mekana yakın bir mesafede bulunmaktadır. UNESCO tarafından Tasarımların Şehri seçilmiş olan Montreal,büyüleyici doğal hayatı, sanat imkanlarıve şehrin sunduğu sınırsız eğlence ve restaurant seçenekleriyle kendine hayran bırakmaktadır.

Montreal Arkeoloji Müzesi ve sahil gibi yerler de yine okula kısa bir yürüyüş mesafesinde olan International Language Schools of Canada (ILSC) Montreal’de, tam donanımlı 38 sınıf, kablosuz internet (Wi-Fi), 2 adet bilgisayar laboratuvarı, öğrenci salonu, kafeterya, ödünç kitap temin edebileceğiniz kütüphane ve 1 adet ibadet odası mevcuttur. Öğrenci salonlarında ise çay, kahve servisi, buzdolabı ve mikrodalga fırın bulunmaktadır.

ILSC Montréal dil okulunun sunduğu kurslar arasında:

Kurslara 1 haftadan 52 haftaya kadar kayıt yaptırılabilmektedir. Pathway ve Sınavlara hazırlık kursları hakkında bilgi alınız. Kurslara başlangıç düzeyi dahil herkes katılabilmektedir.

Konaklama Seçenekleri

ILSC Montréal, aile yanı ve roomstay konaklama seçeneklerini sunmaktadır.

Aile yanı konaklama seçeneğinde öğrenciler tek veya çift kişilik odalarda kalırlar. Öğrenciler tercihlerine göre sabah kahvaltılarını, öğle ve akşam yemeklerini aile ile birlikte yiyebilirler veya sabah kahvaltılarını ve akşam yemeği seçeneğini tercih edebilirler. Kendi yemeğini kendisi hazırlamak isteyen öğrenciler de sadece oda ve mutfak kullanımını tercih edebilirler. Aileler okula 4060dk mesafede bulunmaktadır.

Roomstay konaklamada öğrenciler tek veya çift kişilik odalarda konaklayabilirler. Kahvaltı ücrete dahildir fakat diğer öğünlerdeki yemek masrafları öğrenciye aittir. Yurtlar, okula 25 dk yürüyüş mesafesindedir.

Görülmesi Gereken Yerler

Basilique Notre-Dame: İrlandalı mimar James O’Donnell tarafından tasarlanan neo-gotik tarzındaki Katolik Kilise, 1824-1829 yılları arasında yapılmış. Ceviz ahşap oymaları, 24-karat altın yıldızlar ile dekore edilmiş kemerli mavi tavanı ve zarif vitray pencereleri ile görülmeye değer bir bazilikadır.

Old Quebec: Duvarlardaki çarpıcı freskler (Fresque du Quebec) bulunduğunuz bölgenin tarihini anlatmaktadır.

Musée Pointe-a-Callière: 14. yüzyıldan günümüze kadar Kanada’nın tarihine şahit olabileceğiniz harika bir müzedir. Müze, yerel ve uluslararası arkeolojik kalıntıların, kültür ve sanatsal yaratıcılık ile ilgili eserlerin ve çok kültürlülük ile ilgili temaların gösterildiği onlarca sergi sunmaktadır.